Trwa ładowanie...

Sklepy Tesco bez nocnych zmian. Całodobowo w Carrefourze

Tesco rezygnuje z pracy nocami w Łodzi, Jeleniej Górze, Opolu, Wałbrzychu i Rybniku. Zapewnia przy tym, że nikt z pracowników nie zostanie zwolniony. Zupełnie odwrotną strategię przyjęła sieć Carrefour, w której coraz więcej sklepów czynnych jest przez całą dobę.

Share
Sklepy Tesco bez nocnych zmian. Całodobowo w CarrefourzeŹródło: East News, fot: LORNE CAMPBELL/GUZELIAN /SIPA/EAST NEWS
d2d21a3

O zmianach w sklepach Tesco informują przedstawiciele związków zawodowych, którzy otrzymali oficjalne pismo od szefostwa. "W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy analizę efektywności i profitowości zmiany nocnej w naszych sklepach" - przekazali przedstawiciele firmy, tłumacząc w ten sposób swoje działania.

Zobacz także: Rząd rusza na wojnę z foliowymi torbami w sklepach

Jak dodają, w wyniku analizy "zarekomendowano likwidację procesu nocnego towarowania w ramach zmiany nocnej w wybranych sklepach i przeniesienie godzin pracy pracowników na zmianę dzienną, co pozwoli na poprawę produktywności, utrzymanie prawidłowych procesów i rutyn oraz podniesienie poziomu obsługi klienta". Wszystkie wspomniane sklepy otwarte są dla klientów do północy i to zapewne się nie zmieni, bo w komunikacie mowa o "nocnym towarowaniu", a nie o pracownikach kas.

d2d21a3

Nowe zasady wprowadzane będą w sklepach w Łodzi, Jeleniej Górze, Rybniku, Opolu i Wałbrzych. Władze Tesco podkreślają, że zmiany nie spowodują zwolnień.

Zmiany w godzinach otwarcia

Tesco do niedawna kojarzyło się jako sieć, w której zakupy można robić przez całą dobę. Godziny pracy są co prawda ustalane są indywidualnie w przypadku każdej lokalizacji, jednak praca w trybie 24 h obowiązywała w hipermarketach w większości dużych miast. Natomiast w ostatnim czasie wiele z nich - jak chociażby Tesco w Olsztynie - przeszło na tryb pracy do północy.

W Wielkiej Brytanii już w 2015 r. sieć zaczęła skracać godziny otwarcia, szukając w ten sposób oszczędności. Tesco od dłuższego czasu boryka się z problemami finansowymi. W czerwcu informowaliśmy, że z polskich miast zniknie 8 supermarketów i jeden hipermarket.

Tymczasem lukę po całodobowych sklepach Tesco częściowo wypełnia Carrefour. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, czynne całą dobę są już m.in. niektóre markety w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu.

d2d21a3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d21a3
d2d21a3