Trwa ładowanie...
d43nica

Skonsolidowany wynik brutto BRE Banku w II kw. bliski minus 90 mln zł

17.7.Warszawa (PAP) - Skonsolidowany wynik brutto BRE Banku w drugim kwartale 2009 roku wyniósł blisko minus 90 mln zł - wynika ze wstępnych danych przedstawionych w piątkowym...
Share
d43nica

17.7.Warszawa (PAP) - Skonsolidowany wynik brutto BRE Banku w drugim kwartale 2009 roku wyniósł blisko minus 90 mln zł - wynika ze wstępnych danych przedstawionych w piątkowym komunikacie banku.

"Wpływ na ten wynik miały rezerwy, które w II kwartale 2009 r. wyniosły ok. 440 mln zł, z czego około połowę stanowiły odpisy na należności kredytowe od klientów posiadających zobowiązania z tytułu transakcji pochodnych" - napisano w komunikacie.

"Wielkość stworzonych rezerw wynikających z instrumentów pochodnych jest efektem konserwatywnych założeń przyjętych w ramach realizowanych obecnie w banku działań restrukturyzacyjnych. Większość z nich zostanie sfinalizowana do końca III kwartału 2009 r., co stworzy warunki do poprawy wyników w przyszłych okresach, począwszy od III kwartału 2009 r." - dodano.

BRE Bank podał, że w pierwszym półroczu 2009 roku osiągnął pozytywny wynik brutto "dzięki wzrastającym z kwartału na kwartał dochodom oraz ścisłej dyscyplinie kosztowej".

Pełny raport za pierwsze półrocze BRE Bank przedstawi 6 sierpnia. (PAP)

pel/ jtt/

d43nica

Podziel się opinią

Share
d43nica
d43nica