Trwa ładowanie...
d1fs4ug

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Obecnie nie ma decyzji o wycofywaniu się KGHM z inwestycji zagranicznych - poinformował dziennikarzy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pytany o kolejne zmiany kadrowe w spółkach Skarbu Państwa, zasygnalizował, że można się ich spodziewać.

Share
d1fs4ug

- PKO Leasing podpisał warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji Raiffeisen Leasing Polska od Raiffeisen Bank International AG za 850 mln zł. Zamknięcie transakcji nastąpić ma do końca 2016 roku - poinformował PKO BP w komunikacie.

- Zawarcie transakcji zakupu akcji Raiffeisen Leasing Polska stanowi formalne niespełnienie jednego z warunków do wypłaty dywidendy przez PKO BP - poinformował bank w czwartkowej prezentacji.

- PKO BP oczekuje, że transakcja zakupu Raiffeisen Leasing Polska będzie miała pozytywny wpływ na wskaźnik EPS PKO BP i przełoży się na dwucyfrowy oczekiwany zwrot z inwestycji (ROI) od 2017 roku. Jednorazowe koszty integracji wyniosą poniżej 20 mln zł - poinformował bank w prezentacji.

- PKO BP planuje do końca 2020 r. mieć ROE powyżej 10 proc., obniżyć wskaźnik kosztów do odchodów do poniżej 45 proc. i utrzymywać koszty ryzyka w przedziale 75-85 pb. Bank chce, by jego wskaźniki kapitałowe były powyżej wymogów, co umożliwić ma wypłatę dywidendy - poinformował bank w strategii na lata 2016-2020.

d1fs4ug

- PKO BP może zaangażować się w inne przejęcia po akwizycji Raiffeisen Leasing Polska, pod warunkiem, że będą pasowały do profilu banku - powiedział Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP, podczas telekonferencji z analitykami.

- PKO BP podpisał w środę umowę kupna od Raiffeisen Bank International 100 proc. akcji w Raiffeisen-Leasing Polska na rzecz PKO Leasing. Uzgodniona cena za akcje wynosi 850 mln zł - podał bank w komunikacie.

- PKO BP liczy, że pełne efekty fuzji PKO Leasing oraz Raiffeisen Leasing Polska będą widoczne w 2018 roku. Synergie przychodowe i kosztowe szacowane są na 35-40 mln zł - poinformował Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP.

- Akcjonariusze Skarbiec Holding zdecydowali, że spółka przeznaczy na dywidendę 21 mln zł z zysku netto za rok obrotowy 2015/16, co daje 3,08 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d1fs4ug

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w trzecim kwartale 2016 roku wzrósł do 332 mln zł z 315,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 17 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 283,8 mln zł.

- Moody's Investors Service potwierdził długookresowy rating depozytów Getin Noble Banku na poziomie "Ba2", obniżając jego perspektywę do "negatywnej" ze "stabilnej" - podała agencja w komunikacie.

- Zysk netto grupy BOŚ Banku w III kwartale 2016 roku wyniósł 12,7 mln zł, podczas gdy rok wcześniej bank miał 7,4 mln zł straty netto - poinformował BOŚ w raporcie.

- Mirbud podpisał umowę ze spółką Marywilska 44 na generalne wykonawstwo budynku handlowo-usługowego o powierzchni użytkowej 11.887,60 m kw. z zapleczem oraz instalacjami wewnętrznymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, parkingami na 653 miejsca. Wartość umowy to 43,9 mln zł brutto - poinformowała spółka w komunikacie.

d1fs4ug

- Do Elektrowni Puławy wpłynęły dwie oferty od potencjalnych wykonawców zainteresowanych budową elektrowni. W pierwszym tygodniu listopada oferenci będą proszeni o dodatkowe odpowiedzi na pytania. Na podstawie ofert zarząd spółki miał zatwierdzić ostateczny kształt tej inwestycji.

- ING Bank Śląski oczekuje, że jego marża odsetkowa netto będzie się stabilizowała na obecnym poziomie 2,57 proc. - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

- Walne zgromadzenie PMPG Polskie Media upoważniło spółkę do skupu akcji własnych. Liczba nabywanych papierów wraz z innymi akcjami własnymi posiadanymi przez PMPG nie może być wyższa niż 2.077.946 - wynika z treści uchwał podjętych przez NWZ 3 listopada.

- Kurs spółki T-Bull, studia deweloperskiego specjalizującego się w grach na urządzenia mobilne, wzrósł na otwarciu w czwartkowym debiucie na rynku NewConnect o 50 proc. do 136,1 zł, a o godz. 12.10 zyskuje już 65,3 proc. do 150 zł.

d1fs4ug

- Synektik, który zakończył I fazę badań klinicznych nad radioznacznikiem kardiologicznym, planuje rozpoczęcie II fazy jeszcze w 2016 r. - poinformował wiceprezes spółki Dariusz Korecki. Synektik chce na rynek USA pozyskać partnera, który będzie m.in. współfinansował III fazę badań.

- Modelowa marża rafineryjna w październiku 2016 roku wzrosła do 6,2 USD na baryłce z 4,8 USD we wrześniu. Rok wcześniej w październiku marża wynosiła 4,9 USD na baryłce - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- PGNiG rozpoczęło szczelinowanie hydrauliczne w pokładach węgla w Gilowicach koło Brzeszcz, na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego - podała spółka w komunikacie prasowym.

- NWZ New World Resources zdecydowało o dobrowolnej likwidacji spółki - podał NWR w komunikacie.

d1fs4ug

- Spółka Liatris zmniejszyła zaangażowanie w Asseco South Eastern Europe do 2,23 proc. - podało Asseco w komunikacie.

- 71Media, dystrybutor e-czytników, zadebiutuje 8 listopada na rynku NewConnect - podała giełda.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1fs4ug

Podziel się opinią

Share
d1fs4ug
d1fs4ug