Trwa ładowanie...
d3x4ld2
29-09-2016 17:40

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Do września 2021 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ma być strategicznym dostawcą paliwa gazowego dla krajowych podmiotów grupy kapitałowej PKN Orlen. Na zawarcie takiego kontraktu indywidualnego zgodził się zarząd płockiego koncernu.

d3x4ld2

- Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował, że decyzja dotycząca budowy bloku parowo-gazowego o mocy 120 MWe i 90 MWt oraz dodatkowego kotła szczytowego o mocy 40 MWt w Elektrowni Konin nie zostanie podjęta w tym roku.

- Moody's przyznał długoterminowy rating listów zastawnych PKO Banku Hipotecznego na poziomie (P)Aa3 - poinformowała agencja w komunikacie.

- KH Logistyka i PEK II podwyższyli cenę w wezwaniu na Pekaes do 15,1 zł z 14,15 zł - podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

- iFun4all, który w czwartek rozpoczał sprzedaż w wersji early access swojej najnowszej gry Serial Cleaner, będzie ją dystrybuował również za pośrednictwem Humble Store. Rozszerzenie kanałów dystrybucji gry ma mieć istotny wpływ na wyniki spółki w 2016 roku - podała spółka w komunikacie.

d3x4ld2

- Budimex podpisał z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu umowę na budowę obwodnicy Wronek. Łączna wartość zlecenia to 49 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Kurs akcji spółki QubicGames, zajmującej się produkcją gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 50 proc. do 3 zł.

- Boruta-Zachem złożył wniosek o dofinansowanie projektu związanego z wytwarzaniem bioproduktów stworzonych na bazie ekologicznych surowców. Szacowana wielkość projektu to 44,46 mln zł, a wniosek o dofinansowanie opiewa na blisko 20 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Notowana na rynku NewConnect spółka United sprzedała 5,55 mln akcji Bioergu za łączną kwotę 2,78 mln zł, zmniejszając tym samym swój udział w akcjonariacie poniżej progu 50 proc. - podały spółki w komunikatach.

d3x4ld2

- Esotiq & Henderson zakłada, że powierzchnia salonów Esotiq w Polsce wzrośnie na koniec 2016 r. o 18 proc. Grupa chce mieć 300 salonów tej marki w Polsce, co wraz z salonami Femestage da liczbę 318 - wynika z wypowiedzi prezesa Adama Skrzypka. Grupa chce mieć do końca roku łącznie 22 salony na Ukrainie i Białorusi, planuje również 7 otwarć w Niemczech.

- Do końca 2016 Empik otworzy jeszcze 12 sklepów - poinformowała PAP prezes spółki Ewa Schmidt-Belcarz. W ubiegłym roku spółka otworzyła 15 nowych salonów i podobne tempo chce utrzymać do 2020 roku. Empik spodziewa się kilkuprocentowego wzrostu przychodów w 2016 r. na porównywalnej bazie sklepów.

- Rafako podpisało z JSC Vilniaus kogeneracine jegaine umowę na budowę bloku kogeneracyjnego opalanego biopaliwem w Wilnie na Litwie. Wartość umowy wynosi 149,65 mln euro netto - podała spółka w komunikacie.

- Comarch ma potencjał techniczny i finansowy, żeby złożyć dobrą ofertę w największym w ostatnim czasie przetargu IT, czyli na utrzymanie systemu KSI w ZUS - poinformował PAP wiceprezes Comarchu Paweł Prokop.

d3x4ld2

- Założyciele i wiodący akcjonariusze 11 bit studios w transakcjach pakietowych sprzedali krajowym instytucjom finansowym 94.130 akcji spółki, stanowiących 4,24 proc. kapitału. Zobowiązali się jednocześnie, że przez sześć miesięcy licząc od 27 września nie będą sprzedawać kolejnych akcji - podała spółka w komunikacie.

- Fundusz Giełdy Praw Majątkowych Vindexus podpisał z bankiem umowę zakupu wierzytelności, których wartość nominalna wynosi ok. 277 mln zł za 43,7 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Eurocent planuje uruchomić program emisji obligacji na łączną kwotę do 8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zakłady Magnezytowe Ropczyce są zainteresowane zakupem akcji ZM Invest. Zgodnie z propozycją skierowaną do akcjonariuszy tej spółki umowy sprzedaży mają zostać zawarte do 10 października 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

d3x4ld2

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Neuki upoważniło zarząd spółki do ustalenia warunków programu skupu nie więcej niż 90 tys. akcji własnych, za kwotę łączną nie wyższą niż 40,5 mln zł - poinformowała w czwartek spółka.

- Energa stała się akcjonariuszem posiadającym 100 proc. udziałów w spółce celowej, utworzonej na potrzeby budowy bloku w Elektrowni Ostrołęka - poinformowała Energa w czwartkowym komunikacie.

- Plaza Centers podpisała niewiążący list intencyjny w sprawie sprzedaży centrum handlowo-rozrywkowego w Belgradzie - poinformowała spółka w komunikacie.

- Immofinanz wypłaci 0,06 euro dywidendy na akcję za rok 2015/16 - podała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 58 mln euro.

d3x4ld2

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do planowanego przejęcia hurtowni farmaceutycznej Intra przez Neukę i ocenia, że na pewnym obszarze doszłoby do istotnego ograniczenia konkurencji - poinformowała spółka w komunikacie.

- Warszawska giełda wprowadziła na rynek NewConnect nową segmentację spółek, rezygnując z kryteriów płynnościowych. Teraz spółki będą podzielone w oparciu o kryteria jakościowe - poinformowała GPW.

- Orbis podpisał przedwstępną umowę sprzedaży hotelu Mercure Opole za 10,5 mln zł - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3x4ld2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4ld2