Trwa ładowanie...
d1kwlpg
d1kwlpg

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Mimo straty w wysokości ponad 1,8 mld zł w 2015 r. zarząd Tauronu zarekomendował wypłatę dywidendy - 10 gr za akcję. Wierzymy, że sytuacja grupy będzie się poprawiać, chcielibyśmy być spółką dywidendową - zapewniali w czwartek przedstawiciele zarządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1kwlpg

- Najprawdopodobniej polityka dywidendowa Tauronu będzie zmieniona w aktualizacji strategii - poinformował Marek Wadowski, wiceprezes spółki. Prezes spółki Remigiusz Nowakowski dodał, że Tauron chciałby być spółką dywidendową.

- Tauron zakłada, że CAPEX w 2016 roku będzie porównywalny rdr - poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

- Tauron zakłada wstępnie, że blok w Stalowej Woli zostanie oddany do użytku w 2018 roku - poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.

d1kwlpg

- Tauron nie widzi na dziś przesłanek do dalszego zwiększania udziału węgla w grupie - poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.

- Aby zapobiec przekroczeniu kowenantów w dłuższym terminie Tauron może być zmuszony do cięć CAPEX-u - poinformował prezes Remigiusz Nowakowski. W tym roku nakłady inwestycyjne mogą być zbliżone do ubiegłorocznych.

- CD Projekt miał w IV kw. 2015 r. 65,7 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu rocznego. Konsensus rynkowy przewidywał 66,6 mln zł zysku netto. CD Projekt podał, że do tej pory sprzedał łącznie ponad 20 mln szt. wszystkich części gry Wiedźmin.

- W związku z zakończeniem dotychczasowego programu motywacyjnego zarząd CD Projekt wraz z zatwierdzeniem strategii na lata 2016-2021 planuje wnioskować do ZWZ o zgodę na wprowadzenie nowego programu motywacyjnego. Zgodnie z jednym z jego założeń suma zysków w latach 2016-21 ma wynieść 1,09 mld zł - podał CD Projekt w raporcie za 2015 r.

d1kwlpg

- Zarząd CD Projekt podjął uchwałę ws. przeznaczenia całego zysku netto spółki za 2015 r. w wysokości 336,2 mln zł pokrycie straty z lat ubiegłych, a w pozostałym zakresie na kapitał zapasowy. Zarząd planuje skierować do walnego wniosek o zgodę na nabycie przez spółkę akcji własnych - wynika z komunikatu CD Projekt.

- Zarząd CD Projekt, który planuje skierować do walnego wniosek o zgodę na nabycie przez spółkę akcji własnych, chce aby parametry planowanego skupu były bardzo szerokie. Do tej pory spółka sprzedała blisko 10 mln szt. gry Wiedźmin 3 - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

- ZE PAK w skonsolidowanym sprawozdaniu za 2015 rok dokona odpisów aktualizujących w łącznej wysokości 1,88 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Immofinanz sprzedał 10 mln akcji zwykłych Buwogu w procesie przyspieszonej księgi popytu. Papiery sprzedawano po 17,1 euro - podała spółka.

d1kwlpg

- NWZ SMT zgodziło się na skup akcji własnych w drodze wezwania w celu ich umorzenia - poinformowała spółka w komunikacie.

- Dom Development wprowadził do oferty 117 lokali na warszawskim Żoliborzu w ramach V etapu inwestycji osiedla Żoliborz Artystyczny - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Amica planuje wypracować w 2016 r. 2,5-2,6 mld zł przychodów, łącznie z obrotami firmy CDA. Jeśli kryzys na Ukrainie i w Rosji będzie trwał, to cel na 2018 rok w wysokości 3,45 mld zł przychodów, może zostać obniżony o ok. 300 mln zł - powiedział na konferencji Piotr Skubel, wiceprezes Amiki ds. strategii i kontrolingu.

- Zarząd Amiki chciałby rekomendować wypłatę dywidendy za 2015 rok w kwocie niż niższej niż rok wcześniej, kwestię dywidendy uzależnia jednak od projektów akwizycyjnych - poinformował Piotr Skubel, wiceprezes ds. strategii i kontrolingu.

d1kwlpg

- KIO, w wyniku odwołania wniesionego przez Erbud, nakazała unieważnienie wyboru oferty Budimeksu jako najkorzystniejszej w przetargu na zmianę zagospodarowania Placu Litewskiego w Lublinie wraz z przebudową jego nawierzchni. KIO nakazała ponowną ocenę ofert, a zamawiający ma wezwać Budimex do uzupełnienia dokumentów.

- Będę rekomendował przekazanie 49-50 mln zł z tegorocznego zysku na dywidendę. Spółka nie planuje publikacji prognoz na 2016 r. - powiedział na konferencji prasowej Cezary Smorszczewski, prezes Private Equity Managers.

- Kruk zaoferuje do 650 tys. obligacji. Łączna wartość nominalna papierów będzie nie większa niż 65 mln zł - podała spółka w komunikacie. Firma szykuje się na dużą podaż spraw do windykacji wierzytelności, które - według jej szacunków - napłyną z sektora bankowego w najbliższych latach.

- P.A. Nova na dniach podpisze pierwszą umowę sprzedaży jednej z trzech nieruchomości przemysłowych na rzecz Exetera. Ostatnia transakcja powinna zostać zamknięta najpóźniej w III kwartale. Pozyskane środki przeznaczy na spłatę kredytów i nowe inwestycje - poinformowali przedstawiciele spółki.

d1kwlpg

- TelForceOne utworzy odpis aktualizujący z tytułu utraty wartości aktywów, który obniży wyniki spółki za 2015 r. o blisko 6 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

- Obecny portfel zamówień Ailleron pokrywa już 59 proc. planowanych na 2016 r. przychodów. Pomimo planów dalszych inwestycji w rozwój na rynkach zagranicznych, grupa liczy na poprawę marż - poinformował na konferencji Rafał Styczeń, prezes Ailleron.

- T-Mobile Polska prognozuje, że do 2020 roku wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego spadnie do 35,4 mld zł z 36,5 mld zł w 2015 roku. W latach 2015-2020 rynek ma kurczyć się rocznie o ok. 0,6 proc. - poinformował na czwartkowej konferencji prezes Adam Sawicki.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d1kwlpg

Podziel się opinią

Share
d1kwlpg
d1kwlpg