Trwa ładowanie...
dw3jrf5
dw3jrf5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Agora spodziewa się, że 2016 rok będzie dla polskich kin nie mniej udany niż poprzedni, w którym frekwencja wzrosła o 10,5 proc. - podali na konferencji przedstawiciele spółki. Agora planuje na jesień uruchomienie nowego kanału telewizyjnego na multipleksie MUX-8.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dw3jrf5

- Agora szacuje, że wartość wydatków na reklamę w Polsce powinna wzrosnąć w 2016 roku od 3 do 5 proc. w porównaniu z 2015 r. Rynek reklamy w dziennikach ma skurczyć się według szacunków grupy o 9-12 proc. - podała Agora w raporcie kwartalnym.

- Grupa Agory miała w czwartym kwartale 2015 roku 15,7 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 8,2 mln zł zysku rok temu. Wynik okazał się 14,6 proc. wyższy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku na poziomie 13,7 mln zł.

- Nowy zarząd Polnordu przystąpił do prac nad strategią spółki, która miałaby obowiązywać do końca 2019 r. Efekty prac może przedstawić radzie nadzorczej w marcu. Spółka chciałaby m.in. poprawić rentowność i wrócić do wypłaty dywidendy - poinformował PAP prezes Dariusz Krawczyk.

dw3jrf5

- Całoroczne prognozy Sfinksa na 2015 r. zostaną zrealizowane - ocenił w czwartek Sylwester Cacek, prezes spółki. Przedstawiciele grupy poinformowali, że w 2016 r. Sfinks planuje otworzyć netto 16 restauracji; dwie już zostały otwarte, a umowy na siedem kolejnych są już podpisane.

- Polenergia prognozuje na ten rok 233,3 mln zł skorygowanej EBITDA, ale wyniki mogą być nieco wyższe, jeśli wzrośnie cena zielonych certyfikatów. Spółka spodziewa się, że świadectwa mogą zdrożeć w tym roku do 150 zł/MWh - poinformował w rozmowie z PAP Zbigniew Prokopowicz, prezes Polenergii.

- Zarząd Polenergii rekomenduje wypłatę 0,5 zł dywidendy na akcję za 2015 rok - podała spółka w komunikacie prasowym. Począwszy od przyszłego roku Polenergia chce wypłacać na dywidendę 30-60 proc. zysku.

- Polenergia prognozuje na 2016 rok 233,3 mln zł skorygowanej EBITDA i 52,1 mln zł skorygowanego zysku netto - podała spółka w komunikacie.

dw3jrf5

- Energa jest zainteresowana zakupem elektrociepłowni od EDF, jednak formalnie proces ich sprzedaży nie jest prowadzony - poinformował Roman Pionkowski, wiceprezes zarządu Energi w rozmowie z portalem wnp.

- Osiągnięcie rentowności kopalń w 2017 roku, wzrost wydajności pracy, dalsza obniżka kosztów produkcji węgla, zmniejszenie zadłużenia oraz wdrożenie systemu wynagradzania uzależnionego od wyników spółki - to niektóre oczekiwania inwestorów wobec Polskiej Grupy Górniczej (PGG), przekazane górnikom przez zarząd Kompanii Węglowej.

- Orbis chce w tym roku przyspieszyć rozwój. Może wydać na inwestycje powyżej 140 mln zł - poinformowali w czwartek przedstawiciele spółki.

- Zarząd Elektrobudowy rekomenduje, by z zysku za 2015 r. do akcjonariuszy trafiło do 19 mln zł, czyli 4 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dw3jrf5

Podziel się opinią

Share

dw3jrf5

dw3jrf5