Trwa ładowanie...
d3ppzqm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

- Sąd Unii Europejskiej oddalił odwołanie Orange Polska od decyzji Komisji Europejskiej z 2011 roku. Tym samym sąd podtrzymał karę w wysokości 127,6 milionów euro, nałożoną za nadużywanie pozycji dominującej na rynku - podała spółka w komunikacie.

Share
d3ppzqm

- Prezes Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy energetyczne na 2016 rok. Stawki dystrybucyjne spadną średnio dla wszystkich grup odbiorców o 1,6 proc. Stawki dla gospodarstw domowych spadną średnio o 2 proc.

- Prezes URE zatwierdził nowe taryfy gazowe dla PGNiG. Wejście w życie nowej taryfy oznacza obniżenie średniej ceny gazu wysokometanowego dla odbiorców końcowych zużywających powyżej 25 mln m sześc. o 6,8 proc. oraz dla odbiorców hurtowych o 4,6 proc. - podał URE w komunikacie.

- Prezes URE zatwierdził nowe taryfy na paliwo gazowe dla PGNiG oraz PGNiG Obrót Detaliczny. Dla odbiorców hurtowych średnia cena paliwa gazowego została obniżona o 6,1 proc. - 6,6 proc. Dla odbiorców detalicznych średnia cena spadła o 2,1 proc. - 3,3 proc. - podało PGNiG w komunikacie.

d3ppzqm

- Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała w czwartek Tomasza Gawlika na stanowisko prezesa - podała JSW w komunikacie.

- Kurs akcji Orion Investment wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW o 5,15 proc., do 89,9 zł. Do tej pory spółka była notowana na rynku NewConnect.

- Best i Kredyt Inkaso zakładają, że po połączeniu ich przychody do 2020 roku wzrosną do 930 mln zł z 240 mln zł po III kwartałach 2015 roku, a wartość portfeli wierzytelności podwoi się i wyniesie 38,7 mld zł - poinformowały spółki w komunikacie.

- Orion Investment, który w czwartek zadebiutował na rynku głównym GPW, chce przeprowadzić emisję 200 tys. akcji w pierwszym półroczu 2016 roku. Z emisji chce pozyskać 15-20 mln zł. Środki przeznaczy na grunty i finansowanie inwestycji.

d3ppzqm

- Getin Holding ma warunkową umowę sprzedaży Carcade Rosja i liczy, że do zamknięcia transakcji dojdzie na początku 2016 roku - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

- JSW wybrała za najkorzystniejszą ofertę konsorcjum Kopex Machinery (lider) i Famuru (uczestnik), o wartości 74,2 mln zł brutto - podał Kopex w komunikacie.

- Grupo Industrial Saltillo, która ogłosiła wezwanie na ACE, zdecydowała, że kupi akcje spółki, mimo że nie osiągnie progu 95 proc. w akcjonariacie, co było warunkiem wezwania - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Wyniki Sygnity za IV kw. i w rezultacie za cały rok obrotowy 2014/15, ze względu na trudną sytuację rynkową i zdarzenia jednorazowe, mogą okazać się niższe od oczekiwań rynkowych - wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Na rezultaty mogła m.in. wpłynąć niepewność na projektach e-podatki, czy e-zdrowie.

d3ppzqm

- W przetargu na budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Wronczyn - Kościan Południe oferty złożyło dziesięciu wykonawców. Najtańsza okazała się oferta Budimeksu za 359,3 mln zł brutto - podała GDDKiA.

- Infovide-Matrix zawiązał dodatkową rezerwę na stratę w wysokości 31,4 mln zł dotyczącą projektu systemu obsługi sprzedaży w grupie Energa - podała spółka w komunikacie. Asseco Poland, które w listopadzie kupiło 97,91 proc. akcji tej spółki, planuje podjąć przewidziane prawem działania, zmierzające do wyjaśnienia szczegółów realizacji tego projektu.

- Best i Kredyt Inkaso szacują, że synergie przychodowe po połączeniu obu firm mogą w latach 2016-2020 sięgnąć łącznie ok. 450 mln zł - podali na konferencji przedstawiciele spółek. Największa część pozytywnego efektu ma pochodzić z poprawy efektywności i wyższych spłat z portfeli wierzytelności.

- Robinson Europe, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą sprzętu wędkarskiego oraz sportowego, prognozuje 1,35 mln zł zysku EBITDA w roku obrotowym 2015/16 oraz 2,25 mln zł EBITDA w roku 2016/17 - podała spółka w komunikatach.

d3ppzqm

- Labo Print przejdzie we wtorek 22 grudnia na rynek główny warszawskiej giełdy z rynku NewConnect - poinformowała GPW w komunikacie.

- Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Kruk TFI spółki PRESCO Investment I NS FIZ - podał Kruk w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Solar Company 800 tys. zł kary m.in. za nieujęcie w kilku sprawozdaniach okresowych spółki zależnej APH Grutex Jolanta Gruszka oraz zawyżanie wartości aktywów - podała Komisja w komunikacie prasowym.

- Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała w środę wieczorem z zarządu PKN Orlen dotychczasowego prezesa tej spółki Jacka Krawca i jednocześnie powołała na to stanowisko Wojciecha Jasińskiego, wieloletniego posła PiS, byłego ministra skarbu państwa - podał płocki koncern.

d3ppzqm

- Zarząd PKP Cargo porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zakończenia sporu zbiorowego, jednocześnie związkowcy zobowiązali się do nie przeprowadzania akcji strajkowej, planowanej na 18 grudnia 2015 r. - poinformowała spółka w nocy w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3ppzqm

Podziel się opinią

Share
d3ppzqm
d3ppzqm