Trwa ładowanie...
d4n24a6

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

Ostatnie akwizycje realizowane przez Asseco Poland nie będą miały wpływu na wypłatę dywidendy za 2015 r. Środki przeznaczone na ten cel nie powinny odbiegać od średniej z ostatnich kilku lat - poinformował PAP prezes Asseco Poland Adam Góral.

Share
d4n24a6

Columbus Capital negocjuje połączenie z Columbus Energy. W efekcie ma powstać spółka Columbus Energy, działająca w segmentach OZE i inwestycyjnym. Celem będzie przeniesienie notowań nowego podmiotu na rynek regulowany GPW - podał Columbus Capital w zmodyfikowanej strategii na lata 2015-16.

MSP liczy, że w najbliższych godzinach JSW podpisze umowę standstill z obligatariuszami - poinformował w Sejmie wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w środę prospekt emisyjny Grodna w związku z przeniesieniem notowań na rynek regulowany GPW bez nowej emisji akcji. Pierwszy dzień notowań jest planowany na 9 października - podała spółka w komunikacie.

d4n24a6

Zakłady Automatyki Polna mają wyłączność negocjacyjną w procesie prywatyzacji Instytutu Automatyki Systemów Energetycznych - poinformowało MSP na stronie internetowej.

Rozważamy stworzenie resortu energetyki, który będzie nadzorował spółki elektroenergetyczne, paliwowe i gazowe. Nadzór na spółkami chemicznymi, finansowymi, KGHM i innym trafiłby do resortu gospodarki. Resort skarbu zostałby zlikwidowany - mówi PAP ekspert gospodarczy i poseł PiS Paweł Szałamacha.

Należąca do Michała Sołowowa spółka FTF Columbus przystąpi do spółki celowej RSG, która w imieniu Taurona, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz ZEW Niedzica złożyła ofertę na zakup aktywów KWK Brzeszcze - podał Tauron w komunikacie. Kapitał zakładowy RSG ma być podwyższony do łącznej wysokości 210 mln zł, udział FTF Columbus ma wynieść 60 mln zł.

MetLife OFE zwiększył zaangażowanie w Capital Park i ma obecnie 5,28 proc. kapitału zakładowego i 5,15 proc. ogólnej liczby głosów na walnym spółki - podał Capital Park w komunikacie.

d4n24a6

Walne Zgromadzenie Banku Pocztowego zdecydowało, że jego akcjonariusze dokapitalizują go kwotą 60 mln zł, co pozwoli na rozwój banku w 2016 roku, także w obszarze kredytów hipotecznych. Bank kontynuuje projekt wejścia na GPW, czeka jednak na wyższe wyceny na rynku - poinformowali w czwartek przedstawiciele banku.

Bank Pocztowy wróci do procedury wejścia na giełdę w sytuacji, kiedy poprawi się giełdowa sytuacja sektora bankowego. Możemy sobie na to pozwolić dzięki dokapitalizowaniu przez naszych akcjonariuszy kwotą 60 mln zł - powiedział w czwartek prezes BP Szymon Midera.

Jedną z przesłanek do sprzedaży akcji Infovide-Matrix inwestorowi strategicznemu jest fakt, że dalszy rozwój spółki wymaga pozyskania dodatkowego finansowania - poinformował PAP prezes i akcjonariusz spółki Borys Stokalski. W jego ocenie w perspektywie trzech lat potrzeby finansowania, obecnie na poziomie kilkudziesięciu mln zł, mogą wzrosnąć.

Orlen Upstream w ramach rozbudowy portfela aktywów poszukiwawczo-wydobywczych przejmie od DEA Deutsche Erdoel 100 proc. udziałów w dwóch koncesjach w Małopolsce i na Podkarpaciu - podała spółka w komunikacie. Spółka zapowiada, że to nie musi być koniec przejęć w tym roku.

d4n24a6

Asseco Poland, które we wrześniu kupiło udziały w portugalskiej spółce Exictos oraz ogłosiło wezwanie na akcje Infovide-Matrix, nie planuje kolejnych akwizycji przed końcem 2015 roku - poinformowała PAP rzeczniczka spółki Ewa Kryj.

Zarząd Grupy Żywiec zdecydował o wypłacie 12 zł na akcję zaliczki na poczet dywidendy za 2015 rok - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Grupa Kęty wstępnie szacuje, że skonsolidowany zysk netto w III kwartale wyniósł ok. 65 mln zł, co oznacza 5 proc. wzrostu rdr - poinformowała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4n24a6

Podziel się opinią

Share
d4n24a6
d4n24a6