Trwa ładowanie...
d3mv86s

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Bieżący rok powinien być dla Odlewni Polskich podobny pod względem wyników do oczyszczonych ze zdarzeń jednorazowych rezultatów za 2015 r. Spółka liczy na ożywienie w 2017 r. za sprawą funduszy unijnych, które szerszym strumieniem miałyby wówczas popłynąć do branży kolejowej.

Share
d3mv86s

- Alior Bank dementuje informacje medialne, jakoby kupił udziały w Pekao - poinformował PAP Dariusz Kozdra z biura prasowego Alior Banku.

- Private Equity Managers zamierza w sierpniu poinformować o kolejnym przejęciu w branży FinTech. Nie wyklucza, że jesienią wyjdzie z jednej ze spółek portfelowych - poinformował prezes PEM Cezary Smorszczewski. Połączyć mają się firmy eCard oraz Dotpay, działające na rynku usług płatniczych dla e-commerce.

- W wyniku przymusowego wykupu akcji Travelplanet. pl, firma Rockaway Travel SE wraz z podmiotem zależnym Invia.cz posiadają 100 proc. papierów giełdowej spółki.

- Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN, w którego imieniu działa TFI BGK, objął 6 mln akcji nowej emisji Banku Ochrony Środowiska, które stanowią 9,54 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ spółki - podał BOŚ w komunikacie.

d3mv86s

- Polskie Koleje Państwowe są zainteresowane tworzeniem funduszy typu REIT (Real Estate Investment Trust), które mogłyby być notowane na warszawskiej giełdzie - poinformowała GPW w komunikacie prasowym.

- Remak zawarł z Polimeksem-Energetyką umowę na wykonanie montażu części ciśnieniowej kotła bloku energetycznego o mocy 910 MW, który powstaje dla Tauronu - poinformowała spółka w komunikacie. Łączna wartość kontraktu wynosi 77,5 mln zł netto.

- AmRest podpisał z Pizza Hut Europe kolejny aneks do wstępnego porozumienia, na mocy którego ma zostać masterfranczyzobiorcą marki Pizza Hut w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - podał AmRest w komunikacie. Aneks przedłużył okres obowiązywania porozumienia do 31 lipca.

- Neuca Med, spółka zależna Neuki, kupiła 100 proc. udziałów firmy NZOZ Judyta i tym samym stała się właścicielem kolejnych sześciu przychodni lekarskich - poinformowała spółka w komunikacie.

d3mv86s

- Notowana na NewConnect spółka Logintrade zmieniła prognozę wyników finansowych na 2016 rok i zakłada obecnie, że wypracuje w tym okresie 3,2 mln zł przychodów oraz 20 tys. zł zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie.

- MakoLab skupi do 350 tys. akcji własnych, stanowiących 4,95 proc. w kapitale zakładowym spółki, w celu umorzenia i przeznaczy na ten cel do 1,8 mln zł - poinformowała notowana na NewConnect spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d3mv86s

Podziel się opinią

Share
d3mv86s
d3mv86s