Trwa ładowanie...
dh0b6bm

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Zysk netto PGNiG w I kw. 2015 r. wzrósł do 1,24 mld zł z 1,18 mld zł przed rokiem i był wyższy od prognoz rynkowych na poziomie 1,01 mld zł. Marża na sprzedaży gazu wysokometanowego wyniosła w tym okresie plus 4 proc. wobec plus 3 proc. rok temu.

Share
dh0b6bm

- PGNiG nie widzi powodów do rewizji prognoz na 2015 rok mimo dobrych wyników pierwszego kwartału - poinformował podczas telekonferencji Adam Kucza z relacji inwestorskich spółki.

- Bank Handlowy przygotowuje nową, trzyletnią strategię, która zakładać będzie wzrost między innymi w obszarze kart kredytowych, kredytów korporacyjnych, rachunków firm oraz w segmencie produktów inwestycyjnych - poinformował PAP Sławomir Sikora, prezes banku.

- Zysk netto grupy Banku Handlowego w pierwszym kwartale 2015 roku spadł do 217 mln zł z 247,7 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 6 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 204,5 mln zł.

dh0b6bm

- Getin Holding liczy, że Idea Bank Rumunia w kolejnych kwartałach zacznie być zyskowny, rentowny powinien być też biznes rosyjski, a szansę na zysk "w nieodległej przyszłości" ma także spółka ukraińska - poinformował Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

- Zysk netto grupy Getin Holding, przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej, w I kwartale 2015 roku wzrósł do 45,8 mln zł z 32,3 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie.

- Kurs akcji spółki Uniwheels wzrósł o prawie 9 proc. do 114,4 zł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na warszawskiej giełdzie.

- Mediacap rozmawia o dwóch akwizycjach, z których każda ma zwiększyć zysk EBITDA grupy o co najmniej 3 mln zł - poinformował PAP prezes Jacek Olechowski. Grupa chce rozwijać się o 7-10 proc. rocznie, zwiększając rentowność dzięki efektom skali.

dh0b6bm

- Grupa AmRest zakłada w tym roku zbliżony rdr poziom wydatków na inwestycje. Otworzy maksymalnie 10 restauracji w Rosji - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Asseco Poland podpisało kontrakt z ARiMR pod nazwą "realizacja niezbędnych wymagań na Kampanię 2015 r." o wartości 34,7 mln zł brutto. Udzielenie zamówienia nastąpiło w trybie negocjacyjnym bez uprzedniego ogłoszenia - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- Bank Handlowy ocenia, że powtórzenie w tym roku zyskowności z 2014 roku jest mało prawdopodobne - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

- Zarząd Banku Handlowego chce jesienią przedstawić nową trzyletnią strategię, w której chciałby podtrzymać swoją politykę wypłacania dywidendy - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

dh0b6bm

- Bank Handlowy chce w 2015 roku utrzymać marżę odsetkową w okolicach poziomu z I kwartału - poinformował Sławomir Sikora, prezes banku.

- Netia i Polskie Koleje Państwowe podpisały przedwstępną umowę w sprawie zakupu przez Netię 100 proc. udziałów w TK Telekom. Wartość transakcji ma wynieść 221,9 mln zł - podała Netia w komunikacie.

- Walne ES-System zdecydowało o wypłacie 0,35 zł dywidendy na akcję, zgodnie z propozycją rady nadzorczej - poinformował ES-System w komunikacie.

- WZ spółki Neuca uchwaliło, aby z zysku za 2014 rok wypłacić akcjonariuszom 4,33 zł dywidendy na akcję. Łącznie na dywidendę trafi 19,8 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

dh0b6bm

- Ostateczną umowę sprzedaży kopalń Bobrek i Piekary podpisały w piątek zarządy Kompanii Węglowej (KW) oraz Węglokoksu Kraj - poinformował rzecznik KW Tomasz Głogowski.

- PGNiG wciąż prowadzi rozmowy z Gazpromem, mimo że minęło sześć miesięcy od czasu otwarcia okna negocjacyjnego - powiedział dziennikarzom prezes spółki Mariusz Zawisza.

- Uruchomienie bloku w Stalowej Woli nastąpi w ciągu kilku miesięcy - poinformował dziennikarzy prezes PGNiG Mariusz Zawisza.

- Grupa AmRest liczy, że w tym roku marże osiągane w Rosji będą zbliżone lub lekko wyższe rok do roku pomimo niesprzyjających warunków makro - poinformowali w piątek przedstawiciele spółki.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

dh0b6bm

Podziel się opinią

Share
dh0b6bm
dh0b6bm