Trwa ładowanie...
d20hgiy

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Po kilkunastu godzinach negocjacji został parafowany protokół uzgodnień w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej - dowiedziała się PAP od uczestników rozmów. Związkowcy nadal domagają się dymisji prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego.

Share
d20hgiy

- Ministerstwo Skarbu Państwa z zadowoleniem przyjęło porozumienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ale apeluje do związków zawodowych o wycofanie się z postulatu dymisji prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego - poinformował wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

- Prezes JSW Jarosław Zagórowski zapowiedział, że jeśli uda się podpisać porozumienie ze związkami zawodowymi, związkowcy zgodzą się na sześciodniowy dzień pracy, a w poniedziałek strajkujący wrócą do pracy, to na ręce rady nadzorczej złoży on rezygnację z funkcji prezesa.

- Ministerstwo Skarbu Państwa podtrzymuje stanowisko, że to nie prezes JSW powinien być przedmiotem sporu, ale szukanie oszczędności w celu ratowania miejsc pracy i spółki - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa MSP Agnieszka Jabłońska-Twaróg, komentując możliwą rezygnację Jarosława Zagórowskiego.

d20hgiy

- Stomil Sanok pracuje nad kilkoma przejęciami, finalizacja jednego lub dwóch projektów jest możliwa w pierwszej połowie roku. Grupa restrukturyzuje ponadto przejęte firmy z Niemiec i Francji - podał w rozmowie z PAP prezes Marek Łęcki.

- Miniony rok był dla Stomilu Sanok rekordowy pod względem podpisanych kontraktów motoryzacyjnych. Przemysł samochodowy ma pozostać motorem grupy, a w sprzedaży dla budownictwa sukcesem będzie utrzymanie wyników - poinformował PAP prezes Marek Łęcki. Na 2015 rok grupa planuje duże nakłady inwestycyjne, ale nie wpłynie to na politykę dywidendy.

- Groclin sprzeda część aktywów firmie z Finlandii za 50 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie. Po transakcji, której zamknięcie planowane jest na II kw. 2015 r., podstawową działalnością Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na redukcję długu i rozwój podstawowego biznesu.

- Orange Polska będzie chciał kontynuować plan budowy sieci światłowodowej w 2016 roku, jednak wartość nakładów na kolejny rok będzie wyznaczona przez zarząd po analizie efektów pierwszego etapu inwestycji - podali na konferencji przedstawiciele Orange Polska.

d20hgiy

- Inpro szacuje, że w 2015 roku znajdzie klientów na około 500 lokali - poinformowała spółka w komunikacie.

- Grupa Empik Media & Fashion raczej nie planuje emisji euroobligacji - poinformował dziennikarzy Krzysztof Rabiański, prezes spółki.

- Kredyt Inkaso liczy na 36 mln zł zysku netto w roku obrotowym 2014/2015 - poinformował Paweł Szewczyk, prezes spółki. Kredyt Inkaso chce zainwestować w tym roku do 150 mln zł.

- Unibep w 2014 r. zwiększył zysk o około 27 proc., a przychody przekroczyły 1 mld zł. Około 1/3 ubiegłorocznego zysku może trafić na dywidendę. Portfel na 2015 r. przekracza już 1 mld zł, a grupa pracuje nad nowymi kontraktami. Unibep spodziewa się, że w 2015 r. przychody i EBITDA mogą wzrosnąć o około 18 proc.

d20hgiy

- Trwają analizy różnych wariantów rozwiązania kwestii kredytów we frankach szwajcarskich; sektor bankowy w najbliższych tygodniach przedstawi swoje propozycje - poinformował Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP. W piątek odbyło się kolejne spotkanie KNF z przedstawicielami banków zaangażowanych w walutowe kredyty hipoteczne.

- NWZ Black Lion Fund zdecyduje w sprawie upoważnienia zarządu do skupu do 10 mln akcji własnych celu ich umorzenia, na co chce wydać nie więcej niż 30 mln zł - poinformowała spółka w projektach uchwał.

- Bankowy Fundusz Gwarancyjny w procesie restrukturyzacji SKOK im. Mikołaja Kopernika wsparł Bank Pekao dotacją w wysokości 101,9 mln zł - poinformował BFG w komunikacie.

- Asseco Poland podpisało warunkową umowę zakupu 911.150 akcji Unizeto Technologies, stanowiących 81,3 proc. kapitału zakładowego - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d20hgiy

Podziel się opinią

Share
d20hgiy
d20hgiy