Trwa ładowanie...
d2dgbwi
d2dgbwi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Idea Banku - podała KNF w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2dgbwi

- Norges Bank Investment Management na koniec 2014 r. miał w portfelu akcje spółek notowanych na GPW warte łącznie 10,86 mld norweskich koron - wynika z rocznego sprawozdania funduszu. Rok wcześniej było to 9,65 mld koron.

- e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa złożyła w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

- Zarząd Alumetalu rekomenduje przeznaczenie na wypłatę dywidendy 29,4 mln zł, co da 1,95 zł dywidendy na jedną akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d2dgbwi

- NWZ United zdecydować ma o upoważnieniu zarządu do skupu akcji własnych. Łączna wartość nominalna nie przekroczyć ma 20 proc. kapitału zakładowego spółki i na ten cel trafić ma nie więcej niż 7,5 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie.

- Zarząd Izostalu proponuje przeznaczenie na dywidendę 2,29 mln zł z zysku netto za 2014 r., co daje 0,07 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

- Sąd Okręgowy w Olsztynie odrzucił skargi na wyroki KIO złożone przez Salini oraz Astaldi w przetargu na obwodnicę Ostródy - poinformował PAP rzecznik Budimeksu Krzysztof Kozioł. Decyzja sądu sprawia, że konsorcjum Budimeksu ma otwartą drogę do zdobycia kontraktu za 1,32 mld zł.

- Dom Development podpisał z Unibepem umowę na wybudowanie w Warszawie w rejonie ul. Bukowińskiej w ramach generalnego wykonawstwa zespołu mieszkaniowego wielorodzinnego "Dom pod Zegarem". Wartość zlecenia to 59,4 mln zł netto - podał Dom Development.

d2dgbwi

- Formula Systems, spółka z grupy Asseco Poland, miała w IV kw. 2014 r. 8,8 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom spółki, w porównaniu do 66,35 mln USD rok wcześniej - poinformowała spółka.

- Zarząd Prime Car Management będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2014 rok w wysokości 42,99 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Immofinanz planuje przeprowadzenie programu skupu akcji, którego wolumen wyniesie maksymalnie 30 mln akcji - podała spółka w komunikacie. Cena minimalna za akcję to 1,04 euro, a maksymalna 3,2 euro.

- Gorenje planuje, że w 2015 roku przychody grupy wyniosą 1,22 mld euro, EBIT 43,1 mln euro, a zysk netto wyniesie 6,1 mln euro - podała spółka w komunikacie.

d2dgbwi

- Zarząd litewskiej spółki AviaAM Leasing rekomenduje przeznaczenie z zysku za 2014 r. 3,9 mln euro na dywidendę, czyli 0,09 zł dywidendy na akcję - podała spółka.

- Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy 12 marca wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Aurum (dawniej Inventum TFI) z możliwością zawarcia układu - podała spółka w komunikacie.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi