Trwa ładowanie...
d264bm1
25-04-2016 18:15

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Grupa Orange Polska w pierwszym kwartale 2016 r. wypracowała 868 mln zł EBITDA wobec 850,1 mln zł EBITDA zakładanej przez konsensus. Przychody grupy sięgnęły 2,8 mld zł i były zgodne z konsensusem rynkowym na poziomie 2,81 mld zł.

Share
d264bm1

- BZ WBK liczy, że do 2018 roku jego udział w rynku usług bankowych dla małych i średnich firm wzrośnie do 20 proc. z 15 proc. obecnie - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele banku.

- Dom Development nie wyklucza, że w tym roku znajdzie klientów na ponad 2.500 lokali. Szacuje także, że przekaże ok. 2.500 lokali, w tym ponad 1.200 w IV kwartale. Spółka widzi też duży potencjał do przekazań w roku przyszłym - poinformowali na konferencji przedstawiciele dewelopera.

- Lokum Deweloper rozpoczął sprzedaż 100 lokali w ramach VI etapu osiedla Lokum di Trevi we Wrocławiu - poinformowała spółka w komunikacie. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na IV kwartał 2017 r.

- Ministerstwo Energii proponuje, by przedsiębiorstwa dostarczające gaz dla największych firm zostały zwolnione z obowiązku przedstawiania do zatwierdzenia taryf od kwietnia 2017 r., dla sektora mikro- i małych firm od października 2017 r., a dla gospodarstw domowych od stycznia 2024 r.

d264bm1

- PZ Cormay otrzyma z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości blisko 20 mln zł dofinansowania - podała spółka w komunikacie.

- Należąca do NWR spółka OKD może złożyć wniosek o upadłość, jeśli do piątku nie będzie porozumienia z rządem w sprawie restrukturyzacji zadłużenia - podał NWR w komunikacie.

- Airway Medix ocenia, że może przenieść się na rynek główny GPW jeszcze w maju - poinformowała w komunikacie prasowym notowana na rynku NewConnect firma. Jak dodano, zwołane na 19 maja walne zgromadzenie zdecyduje o podwyższeniu kapitału, pozwalającego na pozyskanie finansowania na zawarcie strategicznych umów w USA.

- Ronson rozpoczął sprzedaż 135 mieszkań i 11 lokali usługowych w ramach czwartego etapu inwestycji Espresso na warszawskiej Woli - poinformował deweloper w komunikacie. Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2018 r.

d264bm1

- Poniedziałkowe NWZ ATM-u powołało do składu rady nadzorczej dwie osoby zgłoszone przez MCI.PrivateVentures FIZ: Cezarego Smorszczewskiego i Macieja Kowalskiego. Powołanie do rady dwóch członków zgłoszonych przez MCI.PrivateVentures FIZ było warunkiem dojścia do skutku wezwania ogłoszonego przez ten podmiot.

- Asseco Software Nigeria (ASN), spółka z grupy Asseco, podpisała dwa kontrakty w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym w Nigerii. Zlecenia te będą realizowane we współpracy z Asseco Poland oraz Asseco Central Europe - poinformował Simon Melchior, CEO, Asseco Software Nigeria.

- Portfel zamówień Asseco SEE na rok 2016 w tzw. marży M1 jest wyższy o 8 proc. w stosunku do ubiegłorocznego i sięga 65,4 mln euro, a całkowity jest wyższy o 17 proc. i sięga 92,9 mln euro - poinformował na konferencji prezes Asseco South Eastern Europe, Piotr Jeleński.

- Zarząd Herkulesa w przyjętej polityce dywidendowej zakłada, że będzie rekomendował wypłatę dywidendy w wysokości co najmniej 40 proc. jednostkowego zysku netto uzyskanego w poprzednim roku obrotowym - podała spółka w komunikacie.

d264bm1

- Konsorcjum w składzie: Qumak, My-Soft i Trakcja TRKiL podpisało z Energą-Operator kontrakt na "Budowę systemu magazynowania energii dla potrzeb projektu LOB" - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE. Wartość zlecenia to 8,3 mln zł.

- Zarząd spółki Indos będzie rekomendował na walnym przeznaczenie 997.718,40 zł z zysku za rok 2015 na dywidendę, czyli 0,14 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd Voxela rekomenduje wypłatę 55 gr dywidendy na akcję z zysku za 2015 r. - podała spółka w komunikacie.

- Sfinks rozpoczął negocjacje w sprawie nabycia pakietu 89,4 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki Premium Food Restaurants - podał Sfinks w komunikacie. Sfinks ma wyłączność na negocjacje do 31 maja 2016 r.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d264bm1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d264bm1
d264bm1