Trwa ładowanie...
djmoepo
djmoepo

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PZU, który kontroluje Alior Bank, aktualnie prowadzi rozmowy w sprawie nabycia kilku innych banków - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia prezes PZU Michał Krupiński.
Share
djmoepo

- Pharmena czeka na rejestrację swoich produktów w Korei i Indiach i liczy, że pierwsze przychody ze sprzedaży na tych rynkach pojawią się jeszcze w 2016 roku - powiedział PAP Konrad Palka, prezes Pharmeny. Jak dodał, spółka planuje wprowadzić na rynek w czwartym kwartale kilkanaście nowych produktów.

- Pharmena oczekuje, że drugie półrocze 2016 roku będzie lepsze od pierwszego. Liczy też na utrzymanie dodatnich dynamik rdr w kolejnych miesiącach - powiedział PAP Konrad Palka, prezes Pharmeny. Podtrzymał też, że grupa może zakończyć ten rok zyskiem na poziomie skonsolidowanym.

- Pharmena spodziewa się finalizacji sprzedaży praw do leku 1-MNA w perspektywie kilkumiesięcznej, może rocznej - powiedział PAP Konrad Palka, prezes spółki. Jak dodał, ostateczna i wiążąca dla wszystkich krajów UE decyzja ws. rejestracji 1-MNA jako składnika żywności powinna pojawić się w ciągu kilku miesięcy.

djmoepo

- Notowana na rynku NewConnect spółka Doradcy24 chce w 2017 r. przeznaczyć na wypłatę dywidendy lub, alternatywnie, na skup akcji własnych, co najmniej 25 proc. zysku netto za 2016 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- Projekt konsorcjum, w którym jest spółka zależna Inno-Gene, o łącznej wartości 101,9 mln zł, znalazł się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach Programu Inteligentny Rozwój - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

- Zysk netto BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie i BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych wzrósł w pierwszej połowie 2016 roku o 64 proc. rdr do 52,7 mln zł - poinformowała grupa w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

- Związkowcy z należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalni Krupiński nie zgadzają się na przekazanie tego zakładu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Zakończenie wydobycia węgla przed wyczerpaniem złóż to "jawna niegospodarność" - przekonują.

djmoepo

- Konsorcjum firm Metrostav z Czech i Vistal z Gdyni za ponad 57,1 mln złotych zbuduje most zwodzony na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku. Nowa przeprawa przez Martwą Wisłę ma być oddana do użytku w 2018 r.

- Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży 75 lokali w ramach ostatniego etapu stołecznej inwestycji Młody Wilanów - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Mostostal Płock podpisał z Lotos Asfalt przedwstępną umowę na roboty na terenie rafinerii w Gdańsku. Szacunkowa wartość umowy przyrzeczonej to 23,2 mln zł - podała spółka w komunikacie.

- Bank Pocztowy utworzył rezerwę w wysokości 7,2 mln zł na potencjalne zobowiązania po wszczęciu postępowania przez UOKiK w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów - poinformował bank w komunikacie.

djmoepo

- Gorenje planuje zatrudnić od 1 września ponad 250 osób do zakładu Velenje w Słowenii - podała spółka w komunikacie.

- Konsorcjum Polimex-Mostostal oraz Mitsubishi Hitachi Power Systems proponuje spółce Enea Wytwarzanie aktualizację harmonogramu budowy bloku w należącej do Enei Elektrowni Kozienice. Chce, by nowy termin zakończenia budowy został wyznaczony na 19 grudnia 2017 roku - podał Polimex w komunikacie. Enea zapowiada analizę zaproponowanego harmonogramu.

- Produkcja energii elektrycznej netto w jednostkach wytwórczych PGE od stycznia do lipca tego roku spadła do 30,1 TWh z 32,7 TWh rok wcześniej - podała spółka. Z węgla brunatnego grupa wytworzyła 20,4 TWh wobec 23,0 TWh rok wcześniej.

- ABC Data podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której kupi 81,3 proc. akcji S4E - podała spółka w komunikacie. Wartość transakcji wyniesie od 19,8 do 25,4 mln zł, w zależności od spełnienia celów biznesowych.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

djmoepo

Podziel się opinią

Share
djmoepo
djmoepo