Trwa ładowanie...
d38p6o8

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- TF Silesia chce sprzedać posiadany przez siebie pakiet 2 proc. akcji PGNiG w związku z planowanym skupem przez gazową spółkę akcji własnych - poinformowała PAP TF Silesia. Decyzja o przeznaczeniu pozyskanych środków jeszcze nie zapadła, jedna z opcji to zaangażowanie finansowe w KHW.

Share
d38p6o8

- Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PGE zdecydowało o podniesieniu kapitału o 467,4 mln zł, poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji spółki do 10,25 zł. Wcześniej planowano, że wartość nominalna akcji wzrośnie do 13 zł.

- Tauron rozważy dezinwestycje np. farm wiatrowych, ale do zbycia aktywów dojdzie tylko, gdy będzie to konieczne - poinformowali przedstawiciele spółki.

- Tauron szacuje, że w ciągu kilku miesięcy zakończy procedury związane z wyborem partnera do budowy bloku w Jaworznie; preferuje krajowego, finansowego - poinformował w poniedziałek dziennikarzy Remigiusz Nowakowski, prezes spółki.

d38p6o8

- Tauron ocenia, że blok w Stalowej Woli może zostać uruchomiony na przełomie 2018 i 2019 roku, jeśli w najbliższych miesiącach prace ponownie ruszą - poinformował wiceprezes Tauronu Jarosław Broda.

- Mirosław Biliński, dotychczasowy wiceprezes KGHM ds. rozwoju, został powołany na stanowisko prezesa KGHM International. Do czasowego pełnienia funkcji wiceprezesa KGHM został z kolei oddelegowany Dominik Hunek, członek rady nadzorczej spółki - podał KGHM w komunikacie.

- IMS, grupa świadcząca usługi z zakresu marketingu sensorycznego, zakłada, że II połowa roku będzie dla spółki lepsza niż I półrocze, a wyników nie obciążą w tym czasie zdarzenia jednorazowe. Na koniec roku IMS chce mieć ok. 12 tys. lokalizacji abonamentowych.

- Selvita liczy, że w najbliższych miesiącach podpisze umowę partneringową na cząsteczkę SEL120 lub SEL24 - poinformował na konferencji wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski.

d38p6o8

- Stelmet, producent i dystrybutor tzw. drewnianej architektury ogrodowej, zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji i wejść na rynku regulowany GPW - podała spółka w komunikacie. IPO planowane jest na przełomie III i IV kwartału, ale ostateczny termin uzależniony będzie m.in. od warunków rynkowych.

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wystawiła w poniedziałek na sprzedaż kopalnię węgla kamiennego Makoszowy w Zabrzu, jako tzw. zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie cena - wynika z ogłoszenia o przetargu.

- Ronson zawarł przedwstępną, warunkową umowę zakupu działki za 9,5 mln zł w poznańskiej dzielnicy Grunwald, gdzie planuje wybudować osiedle na blisko 300 mieszkań - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Mercator Medical planuje z publicznej emisji do 1,8 mln akcji serii G pozyskać netto około 35 mln zł, które chce przeznaczyć na sfinansowanie dalszej rozbudowy fabryki rękawic przez spółkę zależną w Tajlandii - poinformowała spółka w dokumencie ofertowym.

d38p6o8

- 11 bit studios spodziewa się, że zapowiedziany na 2017 r. Frostpunk będzie miał większy potencjał sprzedażowy niż TWoM. Budżet produkcyjny gry to ponad 4 mln zł, a marketingowy przekroczy 2 mln zł. Spółka chce mieć potencjał by pracować nad dwiema grami jednocześnie. Projekt Games Republic ma być rentowny w 2017 r.

- British Automotive Polska, generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład grupy Marvipol od początku roku do końca sierpnia sprzedał 1.317 samochodów. To o 62 proc. więcej niż rok temu - informuje spółka. Wartość sprzedanych pojazdów wzrosła w tym samym czasie o 45 proc. do 301,2 mln zł.

- Elemental Capital, spółka zależna Elementalu Holding, zawarła list intencyjny w sprawie kupna minimum 51 proc. udziałów w firmie z branży recyclingu zużytych katalizatorów samochodowych na terenie Wysp Brytyjskich - podał Elemental Holding w komunikacie.

- J.W. Construction wprowadzi do oferty 55 mieszkań w ramach Osiedla Kamerata w Gdyni - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie prasowym.

d38p6o8

- Value Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Subfundusz 1 kupił 9.382 akcje Wikany, dające 0,05 proc. w kapitale zakładowym i głosach na walnym spółki. Cena nabycia to 2,03 zł za papier - podał w poniedziałkowym komunikacie DM Q Securities.

- Erbud podpisał kontrakt na budowę centrum handlowego Libero w Katowicach. Wartość zlecenia to 75 mln zł netto - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d38p6o8

Podziel się opinią

Share
d38p6o8
d38p6o8