Trwa ładowanie...
dvcyfq5

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- PGNiG i PKO BP rozpoczynają współpracę w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo PKO BP obsłuży rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz i pakietowej sprzedaży energii elektrycznej.

Share
dvcyfq5

- PGNiG przed końcem lutego przedstawi strategię - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Woźniak. Jak dodał, zmianie nie ulegną kierunki rozwoju, ale kwestie zakupowo-sprzedażowe.

- Polska chce mieć ważną pozycję na europejskim rynku energii, a elektrownia jądrowa może w tym pomóc - poinformował w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że ostateczna decyzja o budowie elektrowni jądrowej "w znacznym stopniu" zależy od tego, jak Komisja Europejska potraktuje polski wniosek dot. rynku mocy.

- Modelowa marża rafineryjna Grupy Lotos w grudniu 2016 roku wyniosła 7,15 USD/bbl wobec 8,59 USD/bbl w listopadzie 2016 r. - poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

- Asseco Poland podpisało umowę z BGK na świadczenie usług informatycznych dla systemu def2000. Wartość zlecenia to 16 mln zł netto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE. Z uzasadnienia do udzielenia zamówienia wynika, że umowa podpisana została na 48 miesięcy.

dvcyfq5

- Stelmet, producent i dystrybutor drewnianej architektury ogrodowej, analizuje możliwość akwizycji na jednym z głównych rynków zagranicznych w spółkę, która uzupełniałaby portfolio grupy. Wyłonił już potencjalne cele, ale nie podjął wiążących zobowiązań - podał Stelmet w komunikacie prasowym.

- Elektrobudowa prognozuje, że w 2017 roku jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosą 1.066,4 mln zł, a zysk netto grupy 51,1 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

- Spółka zależna Orbisu wykona prawo opcji nabycia hotelu w Budapeszcie "Sofitel Budapest Chain Bridge" za nie więcej niż 44 mln euro - poinformował Orbis w poniedziałkowym komunikacie.

- Oferta konsorcjum, w skład którego wchodzi między innymi spółka zależna Wasko i spółka Comp, o wartości 39,9 mln zł brutto na budowę i wdrażanie centrów danych, ośrodków przetwarzania i archiwizacji danych została wybrana jako najkorzystniejsza - poinformowało Wasko w komunikacie.

dvcyfq5

- Kurs akcji Kofama Koźle wzrósł w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 44,44 proc. do 5,2 zł.

- Stelmet szacuje, że do końca 2018 r. całkowite nakłady inwestycyjne na zakład McGarden w Grudziądzu wyniosą ok. 260 mln zł. Stelmet analizuje możliwość inwestycji w istniejącą spółkę z segmentu produkcji lub dystrybucji na rynkach zagranicznych. Spółka nie będzie potrzebowała dodatkowego finansowania - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dvcyfq5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvcyfq5
dvcyfq5