Trwa ładowanie...
d1gh3w9
21-11-2016 18:00

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ze złoża Rizq oraz wiercenie kolejnego otworu na złożu Rehman, tym samym produkcja gazu w Pakistanie przekroczyła już 0,5 mln m sześciennych na dobę - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d1gh3w9

- JSW ma 20 proc. szans na wejście do WIG20 w miejsce Enei przy okazji kwartalnej rewizji indeksów w grudniu - ocenia Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM.

- Konsorcjum Rafako, budujące na rzecz Tauronu blok w Elektrowni Jaworzno, złożyło wniosek o podwyższenie ceny kontraktu o 127 mln zł i przedłużenie terminu realizacji projektu o 10 miesięcy - podała grupa Rafako w komunikacie.

- Zarząd Synthosu podjął decyzję o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2016 rok w łącznej wysokości 701,3 mln zł, czyli 0,53 zł brutto na jedną akcję - podała spółka w komunikacie. Synthos poinformował też, że odwołał przyjętą w 2013 roku politykę dywidendową. Kurs spółki ok. godz. 16.30 rośnie o 6 proc.

- Synthos oczekuje, że czwarty kwartał tego roku może być dla spółki dobry ze względu na wyższe ceny kauczuków, wyższe ceny butadienu i wznowienie dostaw surowca z uruchomionej po awarii instalacji w czeskim Litvinowie - poinformował PAP wiceprezes spółki Tomasz Piec. Synthos planuje do końca grudnia zakończyć integrację strukturalną aktywów kupionych od Ineos.

d1gh3w9

- Budimex ocenia, że jest dobrze przygotowany do przyszłego roku. Ma duży portfel zamówień w segmencie infrastruktury, pozyskuje też kolejne zamówienia w obszarze budownictwa ogólnego. Firma przewiduje, że wraz z uruchomieniem nowych przetargów na rynku rozpocznie się wojna cenowa.

- Piotr Nowjalis złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu grupy CCC ze skutkiem na dzień 4 stycznia 2017 roku - podała spółka w komunikacie. RN powołała trzech nowych wiceprezesów: Karola Półtoraka, Marcina Czyczerskiego, oraz Marcina Pałażeja.

- Groclin rozszerza współpracę z jednym z głównych klientów, która zwiększy przychody do 2018 r. o 10 mln zł, a od przełomu lat 2019/2020 o kolejne 20 mln zł rocznie - podała spółka w komunikacie. Łączna szacowana wartość umowy wynosi 170 mln zł.

- Prima Moda w pierwszej połowie grudnia planuje wyemitować w ofercie prywatnej dwuletnie obligacje o wartości do 3 mln zł. Chce rozwinąć ofertę i kanał sprzedaży online - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1gh3w9

- W przetargu na budowę Trasy Łagiewnickiej w Krakowie wraz z budową odcinka linii tramwajowej złożono sześć ofert. Najtańsza okazała się oferta konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman za 802,2 mln zł brutto. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył 810,48 mln zł brutto - podał zamawiający na stronie internetowej.

- Simple chce mocniej wejść w segment komercyjny i zmniejszyć uzależnienie od sektora publicznego. Spółka prowadzi działania, które mają przyczynić się do zmniejszenia kosztów i poprawy wyników. Chciała by wrócić to poziomu rezultatów z 2014 r., choć przyznaje, że w 2017 r. będzie to bardzo ambitny cel.

- Biuro Inwestycji Kapitałowych zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę, 23 listopada - poinformowała w poniedziałek spółka.

- Qumak podpisał wart 14 mln zł netto kontrakt na realizację Automated Weather Observation Systems (AWOS) w ośmiu obiektach wojskowych dla II Regionalnej Bazy Logistycznej - podała spółka w komunikacie prasowym.

d1gh3w9

- CI Games przydzielił 1,1 mln akcji serii G oferowanych w ramach subskrypcji prywatnej - podała spółka w komunikacie. Łączne wpływy z emisji wyniosły 24,97 mln zł.

- Piotr Nowjalis złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu grupy CCC ze skutkiem na dzień 4 stycznia 2017 roku - podała spółka w komunikacie.

- Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Quercus TFI zwiększyły zaangażowanie w akcjonariacie spółki Orzeł Biały do 5,02 proc. akcji i głosów na walnym spółki - podał Orzeł Biały w komunikacie.

- Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zwiększyło udział w spółce Votum do 5,2 proc. z 4,99 proc. wcześniej - poinformowała spółka Votum w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1gh3w9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gh3w9