Trwa ładowanie...
d1t2lqs

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Wicepremier Mateusz Morawiecki nie wyklucza dalszych przejęć w sektorze bankowym, jeśli pojawią się okazje.

Share
d1t2lqs

- Na najbliższy piątek, 16 grudnia, zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Grupy Azoty. Jak wynika z informacji PAP, jeden z punktów jej obrad dotyczy zmian w składzie zarządu spółki.

- Rząd odmówił zgody na podział EDF Polska, bo nie dawało to gwarancji bezpieczeństwa energetycznego kraju - poinformował PAP minister energii Krzysztof Tchórzewski. Przypomniał jednocześnie, że ofertę na zakup aktywów EDF złożyły wspólnie krajowe firmy.

- EDF ubolewa nad decyzją polskiego rządu o braku zgody na podział EDF Polska - podał EDF w komunikacie. Rząd uzasadnia odmowę zgody na podział EDF Polska zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego Polski - poinformował PAP Mariusz Kozłowski z biura prasowego Ministerstwa Energii.

d1t2lqs

- Serinus Energy tnie koszty, ogranicza inwestycje i wstrzymuje się z działaniami poszukiwawczymi. Spółka chciałaby jednak uruchomić produkcję w Rumunii, dlatego poszukuje partnera, który pomógłby jej zrealizować związane z tym projektem nakłady inwestycyjne - poinformował PAP Jakub Korczak, wiceprezes spółki.

- PGG zanotowała dodatni wynik w październiku i listopadzie tego roku - poinformował na środowej konferencji prasowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Polski Fundusz Rozwoju może w pierwszej połowie 2017 roku przeprowadzić benczmarkową emisję obligacji na rynku krajowym i międzynarodowym o wartości do 500 mln euro - poinformował dziennikarzy prezes PFR Paweł Borys.

- NCBiR rekomenduje przyznanie ośmiu giełdowym producentom gier łącznie 58,3 mln zł dofinansowania na projekty w ramach pierwszego konkursu programu GameINN - podał NCBiR.

d1t2lqs

- Polska Grupa Górnicza (PGG) rozpoczęła przygotowania do badania sytuacji Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) w ramach tzw. due diligence, poprzedzającego planowane połączenie obu firm. Według prezesa PGG Tomasza Rogali do fuzji może dojść w pierwszym kwartale 2017 r.

- PKN Orlen kupił 1 mln baryłek ropy naftowej z Iranu. Ładunek trafi do gdańskiego Naftoportu w styczniu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Cena emisyjna w ofercie publicznej TXM, właściciela sieci dyskontowych sklepów detalicznych TXM textilmarket, została ustalona na 5 zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Serinus Energy tnie koszty, ogranicza inwestycje i wstrzymuje się z działaniami poszukiwawczymi. Spółka chciałaby jednak uruchomić produkcję w Rumunii, dlatego poszukuje partnera, który pomógłby jej zrealizować związane z tym projektem nakłady inwestycyjne - poinformował PAP Jakub Korczak, wiceprezes spółki.

d1t2lqs

- Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie umorzył postępowanie podatkowe dotyczące VAT za miesiąc wrzesień 2012 r. wobec ABC Data, uznając za prawidłowe rozliczenia podatkowe spółki w tym okresie - podała spółka w komunikacie.

- Kopex, w ramach planu restrukturyzacyjnego, wyemitował obligacje o wartości nominalnej 185 mln zł - podała spółka w komunikacie. Papiery zostały objęte przez PKO BP, HSBC Bank Polska, ING Bank Śląski, Invest 8 TDJ Equity oraz TDJ Equity IV.

- Zamet Industry podpisał list intencyjny z kontrahentem fińskim, na mocy którego strony wyraziły wolę zawarcia umowy o wykonanie przez Zamet konstrukcji w obszarze urządzeń przeładunkowych, o łącznej szacunkowej wartości 5,8 mln euro - podała spółka w komunikacie.

- Jedyny wspólnik Ghelamco Invest podjął decyzję o uchwaleniu przez spółkę V programu emisji obligacji, w ramach którego może ona dokonywać wielokrotnych emisji obligacji do maksymalnej łącznej wartości 400 mln zł - podało Ghelamco Invest w komunikacie.

d1t2lqs

- BioMaxima oczekuje, że jej skonsolidowane przychody w 2017 r. wyniosą ok. 30 mln zł, z czego przychody rumuńskich spółek wyniosą ponad 5 mln zł - poinformował na konferencji Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy. Jego zdaniem, w perspektywie 4-5 lat przychody grupy mogą wzrosnąć o ok. 50 proc. wobec poziomu zakładanego na 2017 r.

- W ramach program sektorowego GameINN, mającego na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym, planowane jest ogłoszenie jeszcze trzech konkursów. Najbliższy, którego planowany budżet to 55 mln zł, zostanie ogłoszony 3 kwietnia 2017 r. - podał NCBiR w komunikacie prasowym.

- Firma PDH Polska, powołana przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police do budowy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH, ogłosi przetarg na zrealizowanie tej inwestycji "pod klucz". W poprzednim przetargu nie wyłoniono zwycięzcy.

- Maciej Wieczorek złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Mabionu. Rada nadzorcza powołała w jego miejsce Artura Chabowskiego, który ma być odpowiedzialny za kolejny etap rozwoju firmy i dokona przeglądu potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój - podał Mabion w komunikacie.

d1t2lqs

- Metlife OFE zwiększył zaangażowanie w Skarbiec Holding i obecnie ma 499.663 akcji, które uprawniają do wykonywania 7,32 proc. głosów na walnym spółki - podał Skarbiec w komunikacie.

- Tauron podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę subskrypcyjną, stanowiącą podstawę do przeprowadzenia emisji obligacji hybrydowych o wartości 190 mln euro. Data emisji została ustalona na 16 grudnia 2016 r., a termin wykupu będzie przypadał 18 lat od daty emisji - podał Tauron w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d1t2lqs

Podziel się opinią

Share
d1t2lqs
d1t2lqs