Trwa ładowanie...
d4buniu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Orange Polska, po ostatniej decyzji UKE, chce w najbliższym czasie wprowadzić nową ofertę internetową dla klientów indywidualnych. Spółka analizuje możliwości inwestycji w infrastrukturę szerokopasmową i w ciągu kilku miesięcy przedstawi plan działań - poinformowała spółka w komunikacie.
Share
d4buniu

- Oferta Budimeksu za 293,4 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę obwodnicy Jarocina w ciągu drogi ekspresowej S-11 w systemie projektuj (optymalizuj) i buduj - podała GDDKiA.

- Konsorcjum Unizeto Technologies i Asseco Poland podpisało z KRUS kontrakt na kompleksową obsługę systemów informatycznych wspomagających obsługę ubezpieczeń i świadczeń krótkoterminowych. Wartość zlecenia to 60 mln zł brutto - wynika z suplementu do Dziennika Urzędowego UE.

- W wyniku wezwania Innova Phoenix i EMP Investments Limited kupiły 3.435.279 akcji Bakallandu - podała pośrednicząca w wezwaniu Ipopema.

d4buniu

- Ilona Weiss, która od nowego roku obejmie funkcję prezesa ABC Data, pod koniec stycznia 2015 r. przedstawi cele biznesowe i pomysły na spółkę. Weiss zapewnia, że zmiany personalne w ABC Data nie wynikają z jakiejś nerwowej sytuacji w spółce, a dyskusje w tej sprawie trwały od jakiegoś czasu.

- Bio Planet, producent i dystrybutor produktów ekologicznych, chce pozyskać z emisji 2,7 mln zł i wejść na rynek NewConnect - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Plany Compu odnośnie pobicia wyników z 2014 r. wydają się obecnie bardziej realne niż na początku roku. Przez dwa miesiące III kw. grupa nadal korzystała z fiskalizacji na Węgrzech, a w IV kw. tradycyjnie mocny ma być segment IT. W 2015 r. grupa chce zdobyć ponad 50 proc. nowego rynku fiskalnego w Polsce i liczy na rynki eksportowe.

- Cube.ITG, które poinformowało o umowie ws. przejęcia spółki RightSoft, prowadzi obecnie zaawansowane prace ws. kolejnego, większego przejęcia. Będzie ono sfinansowane przez emisję akcji dla właścicieli przejmowanego podmiotu, a informacje w tej sprawie powinny pojawić się przed końcem roku - poinformował PAP wiceprezes spółki Paweł Witkiewicz.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d4buniu

Podziel się opinią

Share
d4buniu
d4buniu