Trwa ładowanie...
d4hwlui
d4hwlui
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Projekt ustawy o rynku mocy może być gotowy i trafić do Sejmu w czerwcu - poinformował Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hwlui

- Obecnie nie ma na stole planów łączenia firm energetycznych. Konieczne jest natomiast zintegrowanie gospodarki surowcowej z energetyką - poinformował podczas panelu na kongresie Energia21 Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

- Bogdanka w najbliższych dniach zamierza przedstawić propozycję odnośnie ewentualnej dywidendy. Uwzględni ona niekorzystne czynniki na rynku węgla - powiedział dziennikarzom Krzysztof Szlaga, prezes Bogdanki.

- Strategia Energi, która miała być pierwotnie przedstawiona do końca czerwca, opóźni się i nie zostanie opublikowana wcześniej niż po wakacjach. Spółka poczeka na przedstawienie rozwiązań prawnych i strategię bezpieczeństwa energetycznego - poinformował Dariusz Kaśków prezes Energi dziennikarzom.

d4hwlui

- Pozyskanie partnera dla Jaworzna miałoby pomóc Tauronowi utrzymać wskaźniki relacji zadłużenia/EBITDA, które są kowenantem w umowach kredytowych - poinformował we wtorek prezes Tauronu Remigiusz Nowakowski.

- ING Bank Śląski obserwuje zwiększone zainteresowanie kredytami inwestycyjnymi - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

- Zysk netto grupy Banku Pekao SA w pierwszym kwartale 2016 roku spadł do 573,4 mln zł z 624,4 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał 7 proc. powyżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 534,2 mln zł.

- Bank Pekao po wynikach pierwszego kwartału podtrzymuje, że w całym 2016 roku jego zysk będzie zbliżony do ubiegłorocznego i spaść może w tempie jednocyfrowym - poinformował na wtorkowej konferencji prezes Luigi Lovaglio.

d4hwlui

- Pekao liczy, że w kolejnych kwartałach sprzedaż jego kredytów detalicznych będzie wyższa niż w I kwartale i w całym roku przekroczy 12 mld zł - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

- Bank Pekao SA będzie kontynuował sprzedaż portfeli nieregularnych, jednak nie spodziewa się, żeby w II kwartale transakcje tego typu miały wymiar z I kwartału - poinformował prezes Luigi Lovaglio.

- Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w pierwszym kwartale 2016 roku wyniósł 259,2 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się 8 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych na poziomie 239,5 mln zł.

- CEZ osiągnął w I kwartale zysk EBITDA na poziomie 20 mld CZK i zysk netto w wysokości 10 mld CZK. Spółka podtrzymuje tegoroczne prognozy wyników - podał CEZ w komunikacie.

d4hwlui

- Uniwheels spodziewa się 8-12 proc. wzrostu zysku EBITDA w tym roku. Przychody grupy mają wzrosnąć w tempie jednocyfrowym, a wolumen sprzedanych felg zwiększyć się o 8-12 proc. - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Bytom chce w ciągu trzech lat, może wcześniej, podwoić przychody z działalności detalicznej, do ok. 250 mln zł - poinformował PAP Michał Wójcik, prezes spółki.

- Bytom ocenia, że nowa strategia cenowa, zakładająca obniżkę cen części produktów i w efekcie wzrost udziału w rynku, przynosi pierwsze efekty - poinformował PAP Michał Wójcik, prezes spółki. Celem na ten rok jest wzrost sprzedaży, wzrost marży brutto nie jest zakładany.

- Radpol, na którego wyniki w I kwartale wpływ miały zdarzenia jednorazowe, nie wyklucza, że one-offy pojawią się jeszcze w II kwartale - poinformował na konferencji prasowej prezes Marcin Kowalczyk. Dodał, że zarząd spółki pracuje nad nową strategią i jej publikacja jest możliwa pod koniec roku.

d4hwlui

- Wskaźnik dług netto/EBITDA Radpolu wyniósł na koniec I kwartału 2016 r. 4,08 i był wyższy od założonego w umowie kredytowej z mBankiem. Spółka będzie rozmawiała z bankiem o zaistniałej sytuacji. Pracuje nad obniżeniem wskaźnika zadłużenia - poinformowali na konferencji przedstawiciele Radpolu.

- Fabryka Sprzętu i Narzędzi Górniczych Fasing planuje wypłacić 0,80 zł dywidendy na akcję z zeszłorocznego zysku - wynika z projektów uchwał na walne zwołane na 10 czerwca.

- Aplisens spodziewa się, że podczas walnego rozpatrującego wniosek o podział zysku akcjonariusze będą chcieli wypłaty wyższej dywidendy niż zaproponował to zarząd - poinformował Adam Żurawski prezes spółki.

- Walne zgromadzenie spółki Wadex podjęło uchwałę w sprawie wypłaty 3,3 mln zł dywidendy, czyli 1 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d4hwlui

- ZWZ Puław zdecydowało o wypłacie 10,5 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Zarząd PHN rekomenduje, by spółka wypłaciła w formie dywidendy 19,6 mln zł z zysku za 2015 r., czyli 0,42 zł na akcję - podał PHN w komunikacie.

- Voicetel Communications zadebiutował we wtorek na rynku NewConnect.

- Wtorkowa rada nadzorcza ATM-u odwołała dotychczasowy zarząd spółki i powołała kolejny w zupełnie nowym składzie - podał ATM w komunikacie, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP. Na stanowisko prezesa został powołany Sylwester Biernacki.

d4hwlui

- Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka powoli odbudowuje pozycję na Wschodzie i dynamicznie zwiększa sprzedaż krajową. Spółka liczy na utrzymanie w drugim kwartale blisko dwucyfrowych wzrostów przychodów - ocenia prezes spółki Piotr Mikrut.

- Gekoplast chce zwiększyć moce produkcyjne, co powinno przełożyć się na wzrost przychodów w kolejnych kwartałach 2016 r. - poinformował prezes Piotr Górowski. Jak dodał, sytuacja na rynku surowców nie powinna zagrażać wynikom za drugi kwartał. Spółka obecnie nie ma w planach emisji akcji, ale nie wyklucza jej w przyszłości, np. gdy pojawią się potrzeby akwizycyjne.

- Best w 2016 r. może wydać na zakup wierzytelności około 250 mln zł. Grupa myśli o nowym programie emisji obligacji, który może zostać uruchomiony w drugiej połowie roku. Szansę na dalszy wzrost grupa upatruje m.in. w ekspansji zagranicznej.

- Rada nadzorcza Kopeksu odwołała ze stanowisk prezesa Bogusława Bobrowskiego oraz dwóch członków zarządu, Krzysztofa Zawadzkiego i Marka Uszko - podał Kopex w komunikacie. Do pełnienia funkcji prezesa został oddelegowany nowo powołany do RN, Dariusz Pietyszuk.

- Spółka Sapiens z grupy Asseco, która specjalizuje się w rozwiązaniach informatycznych dla branży ubezpieczeniowej, zwiększyła w I kw. 2016 r. zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej do 6 mln USD z 4,73 mln USD rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

- Mostostal Zabrze, który najprawdopodobniej zgodnie z propozycją zarządu zaakceptowaną przez radę nadzorczą, nie wypłaci dywidendy za 2015 r., planuje wypłatę dywidendy za 2016 r. Wypłata będzie najprawdopodobniej na poziomie wyższym niż w latach ubiegłych - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Walne zgromadzenie spółki OEX uchwaliło, aby wypłacić w formie dywidendy prawie 5,2 mln zł, czyli 0,75 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

- Spółki Ores i Redral oraz Radosław, Piengjai i Teresa Wiśniewscy wezwali do sprzedaży 14.256.263 akcji Redanu, stanowiących 39,92 proc. wszystkich akcji, po 2,07 zł za sztukę - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

- Zarząd LPP zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu przyjęcie programu motywacyjnego na lata 2016-2017 opartego na wykorzystaniu akcji własnych nabytych w 2008 r. - podała LPP w komunikacie. Warunkiem kupna akcji ma być zysk netto grupy na akcję za 2016 r. wyższy o co najmniej 10 proc. rdr.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d4hwlui

Podziel się opinią

Share

d4hwlui

d4hwlui