Trwa ładowanie...
d34r8w4

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Zysk netto sektora bankowego w 2015 roku wyniósł 11,5 mld zł, spadając rok do roku o 27,6 proc. - wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego.

Share
d34r8w4

- Work Service 18 lutego wejdzie na London Stock Exchange, dokonując technicznego dual listingu - podała spółka w komunikacie prasowym.

- Krezus rezygnuje z projektu poszukiwania i wydobycia złota oraz boksytów na terenie Gwinei na koncesjach należących do spółki Krezus Mining Guinee, w której ma 85 proc. udziałów - podał Krezus w komunikacie.

- Kurs akcji spółki windykacyjnej Indos wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 26 proc. do 6,3 zł.

- Vantage Development zawarł przedwstępną warunkową umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce zależnej VD RETAIL II, która zrealizowała park handlowy Galaktyka we Wrocławiu. Deweloper oczekuje, że podpisanie umowy przyrzeczonej nastąpi do 15 maja - podała spółka w komunikacie.

d34r8w4

- Orange Polska chce rozwijać portfel usług w segmencie teleinformatyki (ICT). Grupa nie wyklucza małych, selektywnych akwizycji w tym segmencie - powiedział podczas wtorkowej konferencji Mariusz Gaca, wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego.

- Vodafone i Liberty Global zdecydowały się połączyć swoje holenderskie biznesy i stworzyć wartego 19 mld euro operatora. Przynajmniej na początek.

- W pierwszym kwartale przepływy operacyjne Orange Polska zostaną obniżone przez odroczone płatności związane z nakładami inwestycyjnymi - poinformował Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansowych operatora.

- Orange Polska chce utrzymać obecne podejście do dywidendy w kolejnych latach, jednak konkretne decyzje będą podejmowane rokrocznie, biorąc pod uwagę możliwości wzrostu i siłę bilansu grupy - powiedział Bruno Duthoit, prezes spółki.

d34r8w4

- Monnari chce w tym roku bronić marży brutto na sprzedaży, pomimo wysokiego kursu dolara - poinformowali przedstawiciele spółki na wtorkowej konferencji. Sieć sprzedaży może się powiększyć o 3-4 tys. m kw.

- Notowany na NewConnect Gekoplast planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW jeszcze w I kwartale tego roku - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Górowski. Gekoplast planuje nakłady inwestycyjne w 2016 r. na 17,3 mln zł.

- Industrial Milk Company zaktualizowała swoje długoterminowe cele strategiczne. Do końca 2020 roku planuje zwiększyć bank ziemi do 206,7 tys. ha przy utrzymaniu zdolności magazynowych na poziomie 544 tys. ton - poinformował prezes Alex Lissitsa. Spółka myśli o wypłacie dywidendy.

- Livechat Software rozwija kanał partnerski i liczy, że dzięki niemu uda się spółce podwoić liczbę klientów. Spółka obecnie nie pracuje nad akwizycjami, co oznacza, że ponownie cały zysk za bieżący rok obrotowy może trafić na dywidendę. Livechat nadal myśli o debiucie na NASDAQ.

- Notowany na NewConnect Gekoplast prognozuje, że w tym roku wypracuje 7,5 mln zł zysku netto, 9,8 mln zł zysku EBIT, 13,6 mln zł zysku EBITDA oraz blisko 101,6 mln zł przychodów - podała spółka w komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d34r8w4

Podziel się opinią

Share
d34r8w4
d34r8w4