Trwa ładowanie...
d1wkwnz

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Wtorkowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia Alior Banku zdecydowało o emisji 2,36 mln akcji serii H z pozbawieniem prawa poboru. Emisja związana jest z planami przejęcia Meritum Banku.

Share
d1wkwnz

- Alior Bank w wyniku przeprowadzonej oceny jakości aktywów oraz stress testów zawiązał w IV kwartale dodatkowe rezerwy w wysokości 10 mln zł - poinformował PAP Wojciech Sobieraj, prezes banku.

- W I kwartale przyszłego roku powinien zostać wyłoniony potencjalny kupiec pakietu kontrolnego TVN - poinformował dziennikarzy Markus Tellenbach, prezes TVN.

- Akcjonariusze Magna Polonia zdecydowali o skupie do 2.784.395 akcji spółki, stanowiących nie więcej niż 20 proc. kapitału zakładowego - poinformowała spółka w treści uchwał przyjętych przez ZWZ 1 grudnia.

- Eurocash obejmie akcje nowej emisji e-supermarketu Frisco, ma też warunkową umowę kupna istniejących akcji od funduszy MCI Management. Po emisji i zakupie starych akcji Eurocash będzie miał do 44,1 proc. papierów Frisco - poinformowali na konferencji przedstawiciele Frisco.

d1wkwnz

- Modelowa marża rafineryjna w listopadzie 2014 r. wzrosła do 6,3 USD na baryłce z 4,8 USD w październiku. Rok wcześniej w listopadzie marża wynosiła 0,6 USD - poinformował PKN Orlen na swojej stronie internetowej.

- Komputronik jest zadowolony z wyników sprzedaży osiągniętych w październiku oraz listopadzie i liczy, że w IV kw. 2014 r. sprzedaż grupy może przekroczyć 600 mln zł. Około 20 proc. zysku za 2014/15 r. może trafić na dywidendę - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

- Zarząd Grodna ustalił cenę emisyjną akcji serii C w trwającej ofercie publicznej na 3 zł - podała spółka w komunikacie. Spółka chce zaoferować inwestorom 3,5 mln akcji nowej emisji.

- Dekpol, specjalizujący się m.in. w generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych, spodziewa się, że z emisji akcji serii B w ramach oferty publicznej pozyska około 70 mln zł netto - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

d1wkwnz

- Grupa Robyg wprowadzi do sprzedaży 318 lokali w projekcie Park Wola Residence oraz 135 mieszkań i 7 lokali usługowych w IX etapie projektu Young City. Obie inwestycje zlokalizowane są w Warszawie - podała spółka w komunikacie.

- Dom Development rozpoczyna sprzedaż mieszkań w II etapie Osiedla Wilno II. W ramach inwestycji powstanie sześć budynków z 251 mieszkaniami - podała spółka w komunikacie prasowym.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d1wkwnz

Podziel się opinią

Share
d1wkwnz
d1wkwnz