Trwa ładowanie...

Sławomir Peszko w VI-tej lidze. Kto odpowiada za hitowy transfer?

Sławomir Peszko przenosi się do klubu Wieczysta Kraków z VI-tej ligi rozgrywkowej. Były już reprezentant Polski będzie mógł jednak liczyć na zarobki, do których przyzwyczaił się grając na poziomie Ekstraklasy. Kto odpowiada za hitowy transfer?

Share
Sławomir Peszko w VI-tej lidze. Kto odpowiada za hitowy transfer?
d2ykskx

Sławomir Peszko w VI-tej lidze. Kto odpowiada za hitowy transfer?

Właścicielem Wieczystej Kraków jest Wojciech Kwiecień, milioner, który wychował się niedaleko stadionu przy Chałupnika 16, a który kilkanaście miesięcy temu zainwestował w osiedlowy klub. Jak się okazuje, Kwiecień już wcześniej próbował ściągnąć 44-krotnego reprezentanta kraju. Sam Sławomir Peszko będzie mógł liczyć na zarobki niewyobrażalne dla innych piłkarzy grających na tym poziomie rozgrywkowym.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-otwarcie-silowni-na-jakich-zasadach-6514908298573441a.html" target="_blank">Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?</a>

Jak komentuje decyzję o angażu Peszki trener Wieczystej Kraków Przemysław Cecherz, mimo upływu lat, piłkarz jeszcze nie tak dawno wyróżniał się w Ekstraklasie. Jego zdaniem Sławomir Peszko wyróżnia się przede wszystkim agresywnym podejściem przy pressingu, odbiorem piłki, ale również wyjściem do kontry. - To domena Sławka. Bardzo chciałbym go u siebie - mówił Cecherz w wywiadzie dla Sportowych Faktów z zeszłego tygodnia.

Sławomir Peszko w VI-tej lidze. Mocarstwowe plany klubu z dalekiego zaplecza

Już wcześniej, bo w grudniu 2018 roku, Wojciech Kwiecień chciał, w koalicji z innymi zamożnymi kibicami Wisły, przejąć klub, ale wycofali się z tego pomysłu po analizie dokumentów. To wtedy Kwiecień postanowił mocniej zainwestować w Wieczystą, którą wspierał od lat.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Sławomir Peszko ma być kluczowym piłkarzem w walce o awans z IV-tej ligi. Wieczysta Kraków posiada w kadrze także innych zawodników z doświadczeniem w Ekstraklasie. W najwyższej lidze grali Emmanuel Kumah, Michał Miśkiewicz, Bartosz Iwan, Piotr Madejski, Marcin Makuch czy Maciej Bębenek.

d2ykskx

Podziel się opinią

Share
d2ykskx
d2ykskx