Trwa ładowanie...
sld
29-05-2014 13:59

SLD apeluje do ministra zdrowia ws. deklaracji wiary

SLD apeluje do ministra zdrowia w sprawie deklaracji wiary. Politycy Sojuszu oczekują, że Bartosz Arłukowicz zadeklaruje, że jeśli którykolwiek lekarz nie przyjmie pacjenta ze względu na światopogląd, to NFZ zerwie kontrakt

SLD apeluje do ministra zdrowia ws. deklaracji wiaryŹródło: aetb - Fotolia.com
d3fn5ig

SLD apeluje do ministra zdrowia w sprawie deklaracji wiary. Politycy Sojuszu oczekują, że Bartosz Arłukowicz zadeklaruje, że jeśli którykolwiek lekarz nie przyjmie pacjenta ze względu na światopogląd, to NFZ zerwie kontrakt.

Pod deklaracją wiary na Jasnej Górze podpisało się ponad 3 tysiące lekarzy. Deklaracja ma być wotum wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Inicjatorką powstania deklaracji jest dr Wanda Półtawska, przyjaciółka Karola Wojtyły. Dokument głosi, że że ludzkie ciało i życie są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci.

Rzecznik SLD Dariusz Joński obawia się, że takie przedkładanie prawa bożego ponad ludzkim może doprowadzić do niebezpiecznych dla życia i zdrowia pacjentów sytuacji. " Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić pacjenta który jedzie na operację, a tam czeka na niego chirurg , ale z kropidłem" - powiedział na konferencji Joński. Dodał, że nie chciałby aby doszło do tego, że pacjent nie będzie przyjęty ze względu na światopogląd.

d3fn5ig

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderelich zauważa, że deklaracja zawiera bardzo dziwny zapis. "W punkcie trzecim mówi się, że tylko wybrani przez Boga i związani z nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, myślę że chodzi o organy rozrodcze, które stanowią sakrum w ciele ludzkim" - podkreślił Wenderlich dodając, że jest to wbrew wszelkiemu prawu.

d3fn5ig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fn5ig