Trwa ładowanie...
dr7rhow
energia
09-11-2010 16:17

Slovenske Elektrarne jest zainteresowane obecnością w Polsce

09.11. Sopot (PAP) - Słowacka firma Slovenske Elektrarne, należąca do włoskiego koncernu Enel, chce mocniej zaistnieć w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przygląda się rynkowi...

dr7rhow

09.11. Sopot (PAP) - Słowacka firma Slovenske Elektrarne, należąca do włoskiego koncernu Enel, chce mocniej zaistnieć w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przygląda się rynkowi polskiemu - powiedział dziennikarzom Nicola Cotugno, członek zarządu Slovenske Elektrarne.

"Myślę, że coraz bardziej będziemy chcieli zaistnieć w regionie. Jeśli będą jakieś możliwości i będą do kupienia czy to aktywa wytwórcze czy dystrybucyjne, będziemy to rozważać" - powiedział podczas Forum Energetycznego w Sopocie Cotugno.

"Przyglądamy się procesowi prywatyzacji w Polsce, może będą też inne możliwości" - dodał.

Na pytanie, czy spółka mogłaby być zainteresowana aktywami Vattenfalla w Polsce, gdyby były na sprzedaż, odpowiedział:

dr7rhow

"Możliwe, będziemy monitorować te możliwości".

Poinformował, że spółka ma w Polsce oddział, który zajmować się będzie rynkiem odbiorcy końcowego.

"Mamy nadzieję, że prędzej czy później rynek transgraniczny się otworzy, więc chcemy tu być obecni, tak jak w Czechach" - powiedział.

Slovenske Elektrarne było wymieniane jako jedna z firm, która interesowała się przejęciem Enei i złożyła wstępną ofertę na kupno od Skarbu Państwa 51 proc. akcji poznańskiej firmy. (PAP)

pel/ gor/

dr7rhow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr7rhow