Trwa ładowanie...

Słupsk chce umorzyć długi lokatorom mieszkań komunalnych

Jednorazowa abolicja ma objąć najemców zadłużonych co najmniej od roku, nie dewastujących mieszkania i nie zakłócających porządku domowego co najmniej 12 miesięcy wstecz.

Share
Słupsk chce umorzyć długi lokatorom mieszkań komunalnych
Źródło: Eastnews, fot: East News/Andrzej Zbraniecki
d1ln97k

Słupsk chce częściowo umorzyć długi lokatorom mieszkań komunalnych. Jednorazowa abolicja ma objąć najemców zadłużonych co najmniej od roku, nie dewastujących mieszkania i nie zakłócających porządku domowego co najmniej 12 miesięcy wstecz.

Takie warunki spełnia prawie cztery i pół tysiąca najemców lokali komunalnych w Słupsku.
Program ma pomóc zadłużonym lokatorom wydostać się z trudnej sytuacji, ale ma też przynieść konkretne wpływy do budżetu miasta, podkreśla prezydent Słupska Robert Biedroń. Jak zaznaczył, są to długi, które nie mogły zostać ściągnięte od wielu lat. Chodzi o sumę kilkunastu milionów złotych.

Umorzenie długów nie będzie całkowite, ale jednak dość znaczne, dodaje Robert Biedroń. 75 proc. jeśli w ciągu 3 miesięcy zostanie spłacona reszta długu. Umorzenie wyniesie 55 proc. jeśli zostanie zawarte inne porozumienie przewidujące spłatę reszty w innym terminie.

Warunkiem przystąpienia do programu redukcji długu jest złożenie wniosku do końca marca 2016 roku i podpisanie porozumienia z miastem. Na abolicję muszą jeszcze wydać zgodę słupscy radni. Głosowanie uchwały w tej sprawie odbędzie się na sesji 30 grudnia tego roku.

d1ln97k

Podziel się opinią

Share
d1ln97k
d1ln97k