Trwa ładowanie...

SMS za 7 tys. zł. Uważaj na linki w wiadomościach

Ponad 7 tys. zł straciła mieszkanka Zielonej Góry, która zareagowała na SMS-a od oszustów. W treści prosili o uregulowanie faktury. Kliknięcie na link, było jedną z gorszych decyzji poszkodowanej kobiety.

Share
SMS za 7 tys. zł. Uważaj na linki w wiadomościach
Źródło: Pixabay.com
d35ve2x

Oszuści w krótkiej wiadomości tekstowej przekonywali kobietę że na jej koncie pojawiał się drobna niedopłata. Dla "ułatwienia" do wiadomości dołączyli link, dzięki któremu można było szybko uregulować płatność.

Niestety jak się okazało, było to przekierowanie do fałszywej strony. To na niej właśnie oszuści dowiedzieli się jak kobieta loguje się do konta bankowego. Wszystko odbyło się błyskawicznie. W chwilę po tym oszuści zalogowali się do banku poszkodowanej i ukradli ponad 7 tys. zł.

Prezes NIK i jego kamienica. Migalski o słowach ministra Suskiego

Policja ostrzega. Nie ma tygodnia, by oszuści, chcący wyłudzić pieniądze nie próbowali nowych metod, by sięgać po cudze pieniądze. Na co należy zwrócić szczególna uwagę? Bandyci wykorzystują ostatnio fałszywe konkursy, by zebrać nasze dane. W podobny sposób działają droga mailową, gdzie kuszą wysokimi wygranymi.

Policja przestrzega by zachować szczególną czujność, kiedy ktoś prosi nas o dane do logowania do systemów bankowych, lub wysyła nam linka. Powinniśmy również unikać otwierania maili od nieznanych osób czy instytucji, stron z załączonych linków do wiadomości mailowych czy SMS-owych.

Ku przestrodze może służyć inny przykład przytoczony przez policję przy tej okazji. Kilka dni temu przedsiębiorca dostał ponaglenie za niedopłatę 1, 36 zł. Niestety i on kliknął w link i stracił 340 tys. zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35ve2x

Podziel się opinią

Share
d35ve2x
d35ve2x