Trwa ładowanie...

Smutna historia! Złoty olimpijczyk rozwozi jedzenie w Łodzi

W Wenezueli Rubena Limardo Gascona rozpoznają na ulicy. Nic dziwnego: na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 r. wywalczył złoto w szermierce. W Łodzi rozwozi jedzenie, a w wolnym czasie przygotowuje się do igrzysk w Tokio.

Share
Smutna historia! Złoty olimpijczyk rozwozi jedzenie w Łodzi
Źródło: Facebook
d2rk74v

Choć Ruben Limardo Gascon w najważniejszy zawodach reprezentuje Wenezuelę, na co dzień mieszka Polsce. Do Łodzi przeniósł się 20 lat temu, a powodem decyzji był sport. Uznał, że pod okiem łódzkich instruktorów najlepiej przygotuje się do udziału w kolejnych zawodach - donosi serwis "AP News".

Jak wszyscy pierwszoligowi sportowcy, trenuje do olimpiady w Tokio, która zaplanowana jest na 2021 r. (tegoroczna edycja została, siła rzeczy, przełożona). I ta historia nadawałaby się do działu sportowego, gdyby nie fakt, że na Ruben na co dzień zarabia jako dostawca jedzenia w Uber East. Codziennie po treningu szermierki wsiada na rower i rozwozi jedzenie.

d2rk74v

W rozmowie z serwisem "AP News" przyznał, że obecnie nie może liczyć na wsparcie sponsorów (co wiąże się z faktem, że od wielu miesięcy nie uczestniczy w zawodach).

Koronawirus w Polsce. Pielęgniarki grożą strajkiem. Krystyna Ptak odpowiada Marcinowi Horale

Zamiast obrażać się na rzeczywistość, 35-latek znalazł pracę, która umożliwia mu łączenie obowiązków zarobkowych i sportowych. 

Serwis donosi, że niekiedy klienci, którym Ruben przywozi jedzenie, rozpoznają go i robią sobie pamiątkowe zdjęcie z nietypowym dostawcą. W Łodzi mieszka przecież wielu imigrantów z Ameryki Południowej. 

d2rk74v

Po tym, jak kilka lat temu Wenezuelę – niegdyś bogatą, opierającą dochody na eksporcie ropy – dotknął bardzo silny kryzys gospodarczy, z kraju wyjechały 4 mln mieszkańców. Szacuje się, że co dziesiąty Wenezuelczyk w ostatnich latach podjął decyzję o wyjeździe. Wprawdzie najwięcej wybrało życie w USA albo krajach hiszpańskojęzycznych, ale niektórzy zaryzykowali i postanowili znaleźć swoje miejsce w Europie Centralnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2rk74v

Podziel się opinią

Share
d2rk74v
d2rk74v