Trwa ładowanie...
d4ji4wm
d4ji4wm

SOKiK uchylił decyzję UKE ws. 100 mln zł kary dla TP za Neostradę (opis)

15.07. Warszawa (PAP) - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił 100 mln zł kary dla Telekomunikacji Polskiej, którą na spółkę nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej - podał...
Share
d4ji4wm

15.07. Warszawa (PAP) - Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił 100 mln zł kary dla Telekomunikacji Polskiej, którą na spółkę nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej - podał w piątek UKE. Sąd uznał, że Urząd nie miał prawa regulować cen detalicznych internetu w usłudze neostrada tp.

Sprawa była rozpatrywana przez SOKiK po raz drugi. Wyrokiem z 10 kwietnia 2008 roku Sąd Apelacyjny uchylił bowiem poprzedni wyrok SOKiK, uchylający wspomnianą decyzję, i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Warszawie do ponownego rozpoznania.

Zdaniem Sądu Okręgowego prezes UKE, nakładając powyższą karę, niesłusznie uznał, iż na TP ciążył obowiązek w zakresie określania cen na podstawie kosztów świadczenia usługi neostrada.

d4ji4wm

Wyrok nie jest prawomocny.

Prezes UKE Anna Streżyńska powiedziała w piątek PAP, że UKE nie będzie odwoływać się od wyroku.

"Ponieważ sądy nie polemizują z wyrokami ETS-u, więc wyrok następnej instancji będzie identyczny. Nasze intencje zostały spełnione - TP obniżyła opłatę za utrzymanie łącza z 36 zł do 21 zł, tak jak żądało UKE" - powiedziała.

Zaznaczyła, że nadal cena TP nie jest konkurencyjna.

d4ji4wm

"Mamy nadzieję, że we własnym i konsumenckim interesie TP zrewiduje ponownie swoje koszty i z tej opłaty zrezygnuje" - powiedziała.

Rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński podkreślił w piątkowym komunikacie, że już w 2007 roku SOKiK po raz pierwszy anulował tę karę, nałożoną za "nieprzejrzystość w zakresie opłat za poszczególne, powiązane ze sobą ofertowo usługi".

"Po apelacji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia. Dzisiejsze orzeczenie potwierdza pierwszy wyrok SOKIK" - zaznaczył. (PAP)

mto/ jtt/ luo/ pel/

d4ji4wm

Podziel się opinią

Share
d4ji4wm
d4ji4wm