Trwa ładowanie...

"Solidarności" walczy o wolne niedziele dla wszystkich. Piotr Duda potwierdza

Potwierdziły się informacje Wirtualnej Polski. Szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda zamierza walczyć o to, by zakaz pracy w niedziele był bardziej restrykcyjny.

"Solidarności" walczy o wolne niedziele dla wszystkich. Piotr Duda potwierdzaŹródło: East News, fot: East News
dfajhj1
dfajhj1

Przypomnijmy, po tym jak Sejm poparł zakaz handlu w niedziele, Piotr Duda w przesłanym nam oświadczeniu zapowiedział, że kolejnym krokiem związkowców będzie próba ograniczenia możliwości pracy w niedziele przez przedstawicieli innych zawodów.

Do tematu powrócił w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". - Przeanalizujemy obecne wyjątki od generalnego zakazu pracy w niedziele i święta. Chcemy, aby dla kolejnych grup zawodowych były one wolne - powiedział w rozmowie z dziennikiem. - Chcemy, aby przepisy były skonstruowane w ten sposób, że w razie kontroli Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie miała wątpliwości co do tego, że dana firma obchodzi ustawowe ograniczenia - podkreślił szef "S".

Zobacz też co o zakazie handlu myśli ekspert FOR:

Obecnie pracodawcy mogą zlecać prace w dni ustawowo wolne, gdy ich działalność ma charakter użyteczny społeczne bądź "zaspokaja codzienne potrzeby ludności". - Chodzi o to, aby w niedziele swoje obowiązki wykonywały jedynie osoby, których praca jest niezbędna - podkreślił.

dfajhj1

Piotr Duda zapewnił, że związek przygotuje swoje propozycje niezależnie od prac komisji kodyfikacyjnej, która pracuje nad reformą Kodeksu pracy. Projekt ustawy zostanie zgłoszony jako obywatelski, jeśli posiadający inicjatywę prezydent, rząd i posłowie nie podejmą się tematu. - Mamy w tej kwestii doświadczenie, nie będziemy mieć problemów z zebraniem kilkuset tysięcy głosów poparcia - podsumował szef "S".

dfajhj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfajhj1