Trwa ładowanie...

Kodeks pracy do zmiany? Chodzi o wolne niedziele

Po wolnych niedzielach dla części pracowników handlu, związkowcy zamierzają walczyć o wolne w innych branżach. Taką deklarację złożył szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kodeks pracy do zmiany? Chodzi o wolne niedzieleŹródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stepien
d4e9blw
d4e9blw

"Zaczynamy przymiarki do takich zmian w Kodeksie pracy, aby trudniej było pracować w niedziele. Niedziela jest dniem ustawowo wolnym od pracy i wyjątki, które dopuszcza kodeks, muszą być doprecyzowane, ponieważ pracodawcy ich nadużywają" - poinformował Piotr Duda, przewodniczący NSZ "Solidarność", w komunikacie przesłanym do WP Finanse.

Dni bez handlu w 2018 roku. Zobacz, kiedy zrobisz zakupy w niedziele:

Początkiem walki w tej sprawie był zgłoszony przez związkowców obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Ostatecznie, po kilku miesiącach burzliwych prac i wielokrotnych zmian, parlamentarzyści przyjęli projekt ustawy, który do 2020 r. wprowadzi zakaz handlu w niemal wszystkie niedziele. Równocześnie dokument zawiera kilkadziesiąt wyjątków, a zarobić na nim mogą m.in. spółki Skarbu Państwa. W jaki sposób? Więcej przeczytasz w poniższym artykule:

Kwestia kolejnych dni wolnych od pracy to już nie tylko domena związkowców i wprowadzającego socjalne reformy rządu. Przed kilkoma dniami o zakaz pracy w Wielki Piątek upomniał się u premiera poseł Platformy Obywatelskiej prof. Marian Zembala.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4e9blw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e9blw