Trwa ładowanie...
d3w5zhm
16-12-2015 08:15

Sosnowiec/ Za 13 mln zł rozbudowano kompostownię odpadów organicznych

Kosztem 13,5 mln zł Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu rozbudowało kompostownię intensywnego kompostowania odpadów organicznych - poinformowała rzeczniczka spółki Agnieszka Ziętara.

Share
d3w5zhm

Dzięki rozbudowie, kompostownia działająca od września 2014 r. powiększyła się o dodatkowe 6 modułów kompostowania odpadów ulegających biodegradacji oraz plac intensywnego dojrzewania kompostu.

Instalacja do kompostowania zapewnia możliwość przetwarzania odpadów ulegających biodegradacji. Dzięki temu mniejsza ilość odpadów trafia na składowisko, a dodatkowo pozyskuje się kompost, stosowany do użyźniania gleby, rekultywacji terenów poprzemysłowych, aranżowania terenów zieleni miejskiej czy w gospodarce leśnej.

Technologia kompostowania wykorzystywana w sosnowieckim przedsiębiorstwie pozwala na ograniczenie uciążliwości procesu biodegradacji odpadów - proces ten przebiega w systemie zamkniętym, nie powodującym emisji gazów, pyłów i nieprzyjemnych zapachów do atmosfery.

Rozbudowa, trwająca od maja tego roku, została zrealizowana w ramach projektu "Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Sosnowcu" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko.

d3w5zhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w5zhm