Trwa ładowanie...
d3mibvk
Waluty

Spadek EUR/USD po danych o produkcji w USA

W maju dynamika produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych spadła o 1,1 proc. w relacji miesięcznej, wobec oczekiwanego spadku o 0,5 proc. Jednocześnie zostały skorygowane w dół do -0,7 proc. z -0,5 proc. dane z kwietnia. W relacji rocznej majowa produkcja spadła o 13,4 proc.
Share
Spadek EUR/USD po danych o produkcji w USA
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3mibvk

Opublikowane dane lekko popsuły nastroje na rynkach finansowych, co znalazło odbicie w umocnieniu dolara do euro. O godzinie 15:20 kurs EUR/USD testował poziom 1,3879 dolara wobec 1,3907 tuż przed publikacją. Wydaje się wątpliwe, żeby po kilkugodzinnym procesie systematycznej poprawy nastrojów, teraz nastąpiło gwałtowne ich załamanie. Dlatego silne spadki EUR/USD w kolejnych godzinach, skorelowane z przeceną na rynkach akcji, stoją pod znakiem zapytania. Raczej należy zakładać konsolidację notowań w przedziale 1,3850-1,3900 dolara lub ponowienie prób przełamania strefy podażowej 1,3885-1,3930 dolara, która to strefa oddziela scenariusz wzrostowy do spadkowego dla EUR/USD.

Razem z raportem o produkcji zostały opublikowane dane o wykorzystaniu potencjału produkcyjnego. W maju wyniosło ono 68,3 proc., wobec 69 proc. miesiąc wcześniej. Raport ten nie miał wpływu na rynki finansowe.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3mibvk

Podziel się opinią

Share
d3mibvk
d3mibvk