Trwa ładowanie...

Spar Group stawia na logistykę. Będą nowe magazyny

Dwa nowe magazyny chce otworzyć w Polsce Spar Group, który kilka miesięcy temu przejął sklepy dotychczas działające pod marką Piotr i Paweł. Logistyka to w tej chwili jeden z priorytetów dla sieci.

Share
Spar Group stawia na logistykę. Będą nowe magazyny
Źródło: East News, Fot: Marek Szandurski/East News
d410gy1

- Nowe centrum logistyczne ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury w ramach Piotr i Paweł. Rozbudowa i wspieranie sieci detalicznej w Polsce to priorytetowy projekt the Spar Group - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Syller, prezes Wasz Sklep Spar, spółki zależnej Spar Group.

Na razie firma wykorzystuje przede wszystkim magazyn w Koninku pod Poznaniem. Ale na tym plany się nie kończą.

d410gy1

- Magazyn w Koninku i wypełnienie go towarem, w wolumenie ok. 7500 produktów, to oczywiście baza do dalszych działań - mówi Syller.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Kolejny etap, po wypełnieniu towarem magazynu w Koninku, to otwarcie kolejnego magazynu - dodaje.

Jak mówi prezes Wasz Sklep Spar, dyskusje na temat dokładnej struktury logistycznej sieci w Polsce trwają. - W tej chwili mogę powiedzieć, że będzie on obejmował na pewno dwa, a w dalszej przyszłości 3 magazyny - mówi Syller.

Gdzie należy spodziewać się nowych centrów logistycznych? Obecnie w grę wchodzą dwie lokalizacje.

- Pierwsza to jest szeroko rozumiany pas między Warszawą a Łodzią. Drugi magazyn może powstać w aglomeracji katowickiej lub okolicach Krakowa, a swoim zasięgiem obejmie południe Polski - zdradził przedstawiciel sieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d410gy1

Podziel się opinią

Share
d410gy1
d410gy1