Trwa ładowanie...

Specjaliści i menedżerowie coraz pewniej czują się na rynku pracy

Polskie firmy zaczynają inwestować w nowe projekty i zapewniać pracownikom bardziej atrakcyjne wynagrodzenia. Potwierdzają to badania Antal International. Wynika z nich, że zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem pracownika

Specjaliści i menedżerowie coraz pewniej czują się na rynku pracyŹródło: © ldprod - Fotolia.com
d3whcad
d3whcad

- podkreśla prezes firmy Artur Skiba.

Jak mówi IAR, ponad połowa specjalistów i menedżerów planuje w przeciągu najbliższych miesięcy zmienić pracę. Pracownicy mają wiele ofert, spośród których mogą wybierać najlepsze. I tak przeciętnie z informatykiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy w sprawie zmiany pracy kontaktowano się dziewięciokrotnie, z logistykiem czy księgowym - 7-8 razy. To sprawia, że specjaliści i menedżerowie coraz pewniej czują się na rynku pracy - podkreśla Artur Skiba. Dodaje, że pracodawcy muszą się starać by zatrzymać tych najlepszych. Tym bardziej, że na naszych specjalistów i menedżerów jest zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W Niemczech czy we Francji jesteśmy coraz bardziej cenieni. To oznacza coraz większe wyzwania dla firm i pracodawców w Polsce.

Zdaniem Skiby, wszystko wskazuje na to, że bezrobocie będzie spadać i w tym roku będzie niższe niż 12 procent. O niższym niż 12-procentowe bezrobociu mówi tez minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

W maju pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 94 tysiące ofert zatrudnienia. To o ponad 17 tysięcy więcej niż w maju roku ubiegłego.

d3whcad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3whcad