Trwa ładowanie...

Spokojnie na Wall Street po decyzji FOMC

Wczoraj doszło do długo zapowiadanego zakończenia programu QE i mimo wcześniejszych spekulacji ze strony niektórych członków FOMC dotyczących przedłużenie skupu obligacji, pewien okres w historii rynków finansowych został zakończony.

Spokojnie na Wall Street po decyzji FOMCŹródło: AFP
d4eocsn
d4eocsn

Inwestorzy na Wall Street zareagowali na te informacje dosyć spokojnie co oczywiście wynika z tego, że już długo wcześniej oczekiwali takiego ruchu. Niektórzy mogli liczyć, że słaby wzrost gospodarczy w Europie powstrzyma członków Komitetu Otwartego Rynku przed wygaszeniem programu, co sugerował między innymi szef FED St. Louis James Bullard - tak się jednak nie stało. Komunikat FOMC był jastrzębi, co doprowadziło do silnego umocnienia amerykańskiej waluty, jednak na rynku giełdowym obserwowaliśmy względy spokój. Zapewniania o pozostawieniu stóp procentowych na niskich poziomach przez dosyć długi okres czasu nadal będą stanowić czynnik zachęcający do zakupu akcji. Także dosyć dobry sezon wyników w USA powinien wspierać byki, co może skutkować dalszym ruchem na wyższe poziomy.

W Warszawie po neutralnym otwarciu obserwujemy obecnie spadki. Indeks dwudziestu największych spółek znajduje się już -0,5% poniżej wczorajszego zamknięcia. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie BogdankaBogdanka (Zobacz notowania spółki »), LotosLotos (Zobacz notowania spółki ») oraz SynthosSynthos (Zobacz notowania spółki »). Po przeciwnej stronie rynku znajdują się Eurocash, Kernel a także JSW.

Łukasz Banach
Młodszy Analityk Rynków Finansowych
XTB

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn