Trwa ładowanie...
d4mg85y

Społem chce przyciągnąć młodszych klientów. Otworzy własny sklep internetowy

Sieć Społem pracuje nad zmianą swojego wizerunku. Spółdzielnia planuje uruchomienie ogólnopolskiego e-sklepu z żywnością. Według doniesień medialnych testowa wersja pojawi się już za kilka tygodni.
Share
Społem ma ruszyć z pilotażem sklepu internetowego już w 2020 roku.
Społem ma ruszyć z pilotażem sklepu internetowego już w 2020 roku.Źródło: East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d4mg85y

O sprawie informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, który tłumaczy jak będzie działać nowy sklep internetowy. Klient, po wpisaniu swojego kodu pocztowego, ma otrzymać ofertę produktów dedykowaną w jego okolicy. Asortyment będzie różnić się znacząco w zależności od miejsca Polski, w którym zalogujemy się w e-sklepie Społem.

Jednak sklep ma być nastawiony przede wszystkim na sprzedaż żywności. Dominować mają produkty sprzedawane pod marką własną spółdzielców.

Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, pilotażowy projekt uruchomiony zostanie najpierw w Warszawie i we Wrocławiu – przystąpią do niego trzy spółdzielnie. Publiczne testy są przewidziane na rok 2020.

d4mg85y

Sprawdź "Czy to się opłaca": Nowość z dyskontu. Sprawdziliśmy, czy warto kupić ogrzewacze do rąk

Po pełnoprawnym starcie projektu, dołączać do niego będą kolejne punkty handlowe zrzeszone w Społem. Sklepy internetowe mają przede wszystkim przyciągać młodych Polaków, ponieważ obecnie typowym klientem sieci jest osoba, która posiada więcej niż 40 lat.

Sprawdź: Spar Group chce posiadać 400 sklepów w Polsce. To plan na najbliższe 5 lat

Niektóre spośród 240 spółdzielni zrzeszonych w KZRSS Społem posiadają już własne, lokalne sklepy internetowe. Jednak każda z nich angażowała się w e-sprzedaż na własną rękę. Dlatego też docelowo ogólnopolski e-sklep ma połączyć wszystkie spółdzielnie w sieci.

Czytaj także: Biedronka zmodernizowała prawie 1000 sklepów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y