Trwa ładowanie...
dhq6x3r

Spółka Marvipolu negocjuje nowe umowy dystrybucyjne z Jaguar Land Rover

Warszawa, 29.02.2016 (ISBnews) - British Automotive Polska - spółka zależna Marvipolu - rozpoczęła z Jaguar Land Rover Ltd negocjacje warunków umowy importerskiej oraz umowy dystrybucyjnej pojazdów marki Jaguar i Land Rover na obszarze Polski, poinformował Marvipol.
Share
dhq6x3r

"Nowa umowa rozpocznie kolejny etap niezwykle udanej, trwającej już od ponad 10 lat współpracy między Land Rover a Grupą Marvipol. Chcemy, dalej współpracując z Jaguar Land Rover, wzmacniać naszą pozycję najszybciej rozwijającego się podmiotu na polskim rynku motoryzacyjnym, optymalnie wykorzystując olbrzymi rynkowy potencjał samochodów Jaguar i Land Rover" - powiedział prezes Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

W 2015 r. British Automotive Polska - generalny importer JLR - zwiększył sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover o 14% do rekordowych 1,27 tys. samochodów. Nowa umowa regulująca import samochodów Jaguar i Land Rover do Polski zostanie zawarta do 1 czerwca 2016 r., podano także.

"BAP ma potencjał, by w 2016 r. zwiększyć sprzedaż o 20% - impulsem dla dalszych wzrostów będzie debiut na polskim rynku pierwszego w historii marki Jaguar crossovera: Jaguara F-Pace, który powinien stać się jednym z naszych bestsellerów" - dodał Książek.

dhq6x3r

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w 2016 r. dojdzie do podziału Grupy Marvipol, w efekcie którego na GPW notowane będą dwie, homogeniczne biznesowo spółki - deweloperska i motoryzacyjna.

"M Automotive Holding na przełomie III i IV kw. 2016 r. zostanie pierwszym notowanym na GPW importerem i dilerem samochodów osobowych. Prace nad podziałem Grupy przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, jesteśmy zdeterminowani, by jesienią zakończyć je pełnym, wyczekiwanym przez akcjonariuszy sukcesem" - powiedział również Książek.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r.

(ISBnews)

dhq6x3r

Podziel się opinią

Share
dhq6x3r
dhq6x3r