Trwa ładowanie...
d2u39gi
d2u39gi

Spółka Multibud złożyła wniosek o upadłość spółki zależnej PBG

...
Share
d2u39gi

17.05. Warszawa (PAP) - Spółka Multibud złożyła wniosek o upadłość Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego DROMOST, spółki zależnej PBG - poinformowało PBG w komunikacie.

"Zarząd PBG SA informuje, że w dniu 17 maja 2012 r. powziął informację o złożeniu w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych w dniu 17 kwietnia 2012 r. wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika, tj. spółki Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOST sp. z o.o (Spółka Zależna). Wierzycielem Spółki Zależnej, który złożył powyższy wniosek jest spółka pod firmą: Multibud sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (Wierzyciel). Zarząd PBG SA informuje, że wg stanu na dzień złożenia wniosku zadłużenie Spółki Zależnej wobec Wierzyciela wynosiło 104.942 zł" - podano w komunikacie.

Z kolei w środę wieczorem PBG informowało, że Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku spółki zależnej giełdowej firmy, Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego Dromost, na wniosek jej wierzyciela, Przedsiębiorstwa Sprzętowo Transportowego Andrzej Kasprzak. 4 kwietnia złożył on wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Dromostu.

Na dzień złożenia wniosku zadłużenie Dromostu wobec tego wierzyciela wynosiło ponad 863 tys. zł.(PAP)

jtt/ morb/

d2u39gi

Podziel się opinią

Share
d2u39gi
d2u39gi