Trwa ładowanie...

Spółka o. Rydzyka dostanie 19,5 mln zł od państwa. Znalazła się wśród "rekomendowanych"

Geotermia Toruń ma otrzymać dokładnie 19,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę ciepłowni geotermalnej w mieście. Kwota stanowi niemal połowę wszystkich potrzebnych środków. Tyle od rządu PiS o. Tadeusz Rydzyk jednorazowo jeszcze nie dostał.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Spółka o. Rydzyka dostanie 19,5 mln zł od państwa. Znalazła się wśród "rekomendowanych"Źródło: East News, fot: Andrzej Hulimka
d2te05a
d2te05a

Ojciec Tadeusz Rydzyk kontynuuje dobrą passę, jeśli chodzi o rządowe dotacje. Na początku sierpnia informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, że instytucje związane z redemptorystą miały otrzymać od rządu PiS już 39 mln 957 tys. zł. Sumę wyliczyła posłanka PO Joanna Mucha.

Teraz okazuje się, że kwota ta wkrótce powinna znacząco wzrosnąć. Spółka Geotermia Toruń zgłosiła aplikację w Programie Infrastruktura i Środowisko i przeszła pozytywnie weryfikację. Znalazła się wśród 9 projektów "rekomendowanych" przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W praktyce oznacza to, że już może planować wydanie pieniędzy. Pozostało już tylko podpisać umowę.

Zobacz także: Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

A środki są niemałe, bo ponad 19 mln 497 tys.zł. Cały projekt pod nazwą "Budowa ciepłowni geotermalnej w Toruniu, wykorzystującej istniejące otwory TG-1 i TG-2" wyceniany jest na ponad 40,3 mln zł.

Spółka ojca Rydzyka nie dostała jednak najwięcej pieniędzy. Jeśli chodzi o kwotę dotacji, znalazła się na 3. miejscu. Na więcej może liczyć G-Term Energy (ponad 40 mln zł) na odwierty w Starogardzie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie (ponad 21,5 mln zł) na budowę instalacji wykorzystującej biomasę.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2te05a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2te05a