Trwa ładowanie...
d1cj4r3

Spółka o. Rydzyka dostanie 19,5 mln zł od państwa. Znalazła się wśród "rekomendowanych"

Geotermia Toruń ma otrzymać dokładnie 19,5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę ciepłowni geotermalnej w mieście. Kwota stanowi niemal połowę wszystkich potrzebnych środków. Tyle od rządu PiS o. Tadeusz Rydzyk jednorazowo jeszcze nie dostał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

O. Tadeusz Rydzyk dostanie kolejną dotację od państwa
O. Tadeusz Rydzyk dostanie kolejną dotację od państwa (East News, Fot: Andrzej Hulimka)
d1cj4r3

Ojciec Tadeusz Rydzyk kontynuuje dobrą passę, jeśli chodzi o rządowe dotacje. Na początku sierpnia informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, że instytucje związane z redemptorystą miały otrzymać od rządu PiS już 39 mln 957 tys. zł. Sumę wyliczyła posłanka PO Joanna Mucha.

Teraz okazuje się, że kwota ta wkrótce powinna znacząco wzrosnąć. Spółka Geotermia Toruń zgłosiła aplikację w Programie Infrastruktura i Środowisko i przeszła pozytywnie weryfikację. Znalazła się wśród 9 projektów "rekomendowanych" przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W praktyce oznacza to, że już może planować wydanie pieniędzy. Pozostało już tylko podpisać umowę.

d1cj4r3

Zobacz także: Tak rząd wspiera ojca Rydzyka. Miliony dla spółek związanych z duchownym

A środki są niemałe, bo ponad 19 mln 497 tys.zł. Cały projekt pod nazwą "Budowa ciepłowni geotermalnej w Toruniu, wykorzystującej istniejące otwory TG-1 i TG-2" wyceniany jest na ponad 40,3 mln zł.

d1cj4r3

Spółka ojca Rydzyka nie dostała jednak najwięcej pieniędzy. Jeśli chodzi o kwotę dotacji, znalazła się na 3. miejscu. Na więcej może liczyć G-Term Energy (ponad 40 mln zł) na odwierty w Starogardzie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie (ponad 21,5 mln zł) na budowę instalacji wykorzystującej biomasę.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1cj4r3

Podziel się opinią

Share
d1cj4r3
d1cj4r3