Trwa ładowanie...
d1fgrz7
22-10-2015 16:38

Spółka Polimeksu dostarczy konstrukcje do elektrowni PKN Orlen za ok. 43 mln zł

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Polimex Energetyka , spółka z grupy  Polimex-Mostostal zrealizuje kontrakt na dostawę i montaż konstrukcji stalowych na potrzeby budowy bloku gazowo-parowego w PKN Orlen, którego wykonawcą jest Siemens. Wartość kontraktu wynosi około 43 mln zł netto, podała spółka. 

d1fgrz7

Roboty będą realizowane od października 2015 roku do stycznia 2017 roku.

Zakres zlecenia realizowanego przez grupę Polimex-Mostostal obejmuje dostawy i montaż konstrukcji stalowych dla głównych budynków technologicznych. Z dostarczonych przez Polimex-Mostostal około 3500 ton elementów stalowych zbudowana zostanie konstrukcja główna budynków technologicznych wraz obudową budynków i wyposażeniem pomocniczym.

Warunkiem udziału w przetargu na opisany zakres prac było pozytywne przejście audytu finansowego i technicznego firmy Siemens.

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że Siemens docenił nasze wysokie kompetencje w produkcji konstrukcji stalowych dla energetyki. Cieszy, że z sukcesem przeszliśmy audyt dotyczący naszych kompetencji i możliwości realizacyjnych przeprowadzony przez tak doświadczonego i wymagającego partnera jakim jest Siemens" - powiedział wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Polimeksu Jacek Czerwonka, cytowany w komunikacie.

d1fgrz7

Wartość kontraktu podpisanego przez spółkę Polimex Energetyka wynosi ok. 43 mln zł netto.

Polimex podał, że kontrakty zawierają klauzule uprawniające do zlecania na rzecz spółki dodatkowych prac za oddzielnie ustalonym wynagrodzeniem.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 2,1 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1fgrz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fgrz7