Trwa ładowanie...
d3obpou

Spółka Volkswagena złożyła do UOKiK wniosek ws. nabycia części Fota-Groblewski

Warszawa, 18.10.2016 (ISBnews) - Bohemia Motors - spółka z grupy kapitałowej Volkswagen - złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia części mienia należącego do spółki Fota-Groblewski, podał Urząd.

Share
d3obpou

Wniosek wpłynął 17 października, sprawa jest w toku.

"Koncentracja polega na nabyciu przez Bohemia Motors Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Falentach części mienia Fota-Groblewski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Sopocie" - czytamy w komunikacie.

Bohemia Motors jest spółką wchodzącą w skład grupy kapitałowej Volkswagen, skupionej wokół spółki Volkswagen AG z siedzibą w Wolfsburgu, Niemcy. Podmioty z grupy kapitałowej Volkswagen prowadzą na terytorium Polski działalność głównie w zakresie sprzedaży samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych następujących marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Bentley, Lamborghini, Porsche oraz Volkswagen Samochody Użytkowe. Spółki z grupy kapitałowej Volkswagen są również aktywne na rynku sprzedaży samochodów używanych, usług serwisowych, finansowych oraz sprzedaży części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych.

Fota-Groblewski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest autoryzowanym dystrybutorem marek Volkswagen i Audi. Działalność spółki obejmuje także usługi serwisowe, sprzedaż części i akcesoriów tych marek. Spółka posiada dwa salony samochodowe w Gdańsku.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou