Trwa ładowanie...
d28r09z
23-05-2016 15:24

Spółka zależna EFE pozyskała teren pod drugą kopalnię bursztynu

Warszawa, 23.05.2016 (ISBnews) - Discovery sp. z o.o. - spółka zależna Europejskiego Funduszu Energii (EFE) - podpisała umowę dzierżawy terenu pod drugą odkrywkową kopalnię bursztynu w województwie pomorskim, podał fundusz. Rozpoczęcie wydobycia zaplanowano na 2017 r. 

Share
d28r09z

Discovery wydzierżawi 2,6 ha w gminie Krokowa obrębie Wierzchucino oraz obrębie Karwieńskie Błota w województwie pomorskim. Działki mają zatwierdzony projekt robót geologicznych poszukiwawczo-rozpoznawczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Spółka finalizuje rozmowy z podmiotem zewnętrznym w sprawie wykonania prac geologicznych na terenie inwestycji. Finansowanie inwestycji ma pochodzić ze środków własnych EFE, podano także.

"Nowa inwestycja jest kontynuacją strategii, jaką przyjęliśmy dla spółki rozpoczynając prace dotyczące złóż w Możdzanowie. Zamierzamy być liderem w zakresie wydobycia bursztynu w Polsce. Aktualnie poszukujemy kolejnych lokalizacji. Prowadzimy nawet zaawansowane rozmowy w tej sprawie" - powiedział prezes EFE Paweł Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Discovery spodziewa się, że wkrótce otrzyma koncesję na poszukiwanie i rozpoznanie złóż na 1,84 ha w Możdżanowie koło Słupska, których jest właścicielem. Spółka planuje rozpocząć poszukiwania w czerwcu 2016 r.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

(ISBnews)

d28r09z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28r09z
d28r09z