Trwa ładowanie...
d47bvst

Spółka zależna Indata otrzyma dotację w wysokości 11 mln zł z NCBiR

Warszawa, 16.11.2016 (ISBnews) - Indata poprzez spółkę celową została zakwalifikowana do otrzymania grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), poinformowała spółka. Na realizację projektu wartego 13,7 mln zł otrzyma niemal 11 mln zł, podano także.

Share
d47bvst

"W ramach programu e-Pionier Indata z partnerami chce wdrażać innowacyjne rozwiązania dla jednostek samorządu terytorialnego" - czytamy w komunikacie.

NBCiR ogłosiło, że wniosek przygotowany przez spółkę Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier (Grupa Indata ma w niej 50% udziałów) jest jednym z czterech, które rekomendowano do wsparcia w ramach pierwszego konkursu, podano również.

"Chcemy ułatwić dwustronną wymianę doświadczeń i potrzeb. Zależy nam, aby pomóc samorządom w zdiagnozowaniu, z czym mają największy problem i w jaki sposób można go rozwiązać, wykorzystując nowoczesne technologie. Przykładem tego typu działań są wdrożenia Smart City" - powiedział prezes Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie.

d47bvst

W ramach zwycięskiego projektu Indata będzie budować zespoły IT, które mają przygotować prototypy rozwiązań dla jednostek samorządu terytorialnego. Już od początku roku ruszą specjalnie przygotowane konferencje dla samorządów i programistów, podano również.

"Bardzo dobrze przygotowaliśmy się wcześniej do sprawnego rozpoczęcia realizacji projektu. Mamy już podpisane 14 listów intencyjnych z samorządami z całej Polski, które są zainteresowane współpracą w zakresie pozyskania technologicznych propozycji do polepszenia ich funkcjonowania" - powiedział prezes spółki Akcelerator Technologii Informatycznych Pionier Mateusz Szuściak, również cytowany w komunikacie.

Indata jest holdingiem spółek informatycznych notowanym na GPW. Działalność Grupy skupia się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych wspierających rozwój biznesu klientów. Swoją wartość na rynku IT buduje w oparciu o szerokie portfolio usług, wykwalifikowany i zespół ponad 220 specjalistów. Ma na koncie ponad 1 tys. zrealizowanych projektów. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d47bvst

Podziel się opinią

Share
d47bvst
d47bvst