Trwa ładowanie...
dapwbnx
12-05-2016 13:41

Spółka zależna Midvena pozyskała kontrakt w Skandynawii

Warszawa, 12.05.2016 (ISBnews) - Dansk Soft - spółka zależna Midvena - pozyskała kontrakt w branży ubezpieczeniowej w Skandynawii. To już kolejna umowa firmy informatycznej z trójmiasta, która do tej pory realizowała projekty dla firm na 5 zagranicznych rynkach, poinformował Midven.

dapwbnx

"Jako Dansk Soft negocjujemy obecnie kolejne kontrakty, celując zwłaszcza w rynki skandynawskie i izraelski, nie zapominając zarazem o macierzystym rynku w zakresie realizacji rozwiązań IT dla potencjalnych klientów" - powiedział prezes Dansk Soft Łukasz Olechnowicz, cytowany w komunikacie.

Dansk Soft zamierza również rozwijać własne produkty, jak również zwiększyć liczbę oddziałów w Polsce. "Aktualnie prowadzimy rekrutację pracowników w tworzonym oddziale w Płocku, aby zapewnić lepsze dotarcie do klientów w centralnej Polsce" - dodał dyrektor ds. rozwoju i sprzedaży w Dansk Soft Tomasz Szczęsny.

Firma zamierza aktywnie uczestniczyć także w szkoleniu programistów, dlatego też dołączyła do partnerów największej szkoły programowania w Polsce - Software Development Academy.

"To inicjatywa, której Dansk Soft będzie częścią. Z jednej strony nasi najlepsi specjaliści będą dzielić się wiedzą, z drugiej zaś - my będzie mogli zaprosić do współpracy najlepszych absolwentów" - dodał prezes.

dapwbnx

Midven chce również w dalszym ciągu angażować się kapitałowo pośrednio lub bezpośrednio w przedsięwzięcia oraz spółki technologiczne z obszarów marketplace, czy też aplikacji stanowiących synergię z paczkomatami InPost.

"Aktualnie oprócz udziałów w Dansk Soft, w portfolio Midven znajdują się także spółki: wspomniany Parcel Technik SA, zajmującej się usługami logistycznymi w połączeniu z tworzeniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich, jak również fundusz technologicznych InQubit Sp. z o.o., realizowany wspólnie z giełdowym Integer.pl S.A., którego założeniem są inwestycje w początkowe stadia projektów i przedsięwzięć technologicznych z jednoczesną możliwością wsparcia ich ze strony paczkomatów InPost oraz przyszłej sieci skrytkomatów PTE" - czytamy również w komunikacie.

Midven debiutowało na rynku NewConnect w kwietniu 2013 r. jako podmiot, który koncentrował się na usługach doradczych oraz inwestycjach kapitałowych. W jego portfolio znalazły się takie podmioty, jak Kancelaria Medius, notowana obecnie na rynku NewConnect, jak również akcje spółki TNN Finance, będącej właścicielem 3-go największego kantoru internetowego pod nazwą KantorOnline.pl. Od tamtego czasu zarząd Midven zainicjował szereg aktywności poszerzających portfolio spółki oraz będących wstępem do aktualnej strategii grupy kapitałowej.

(ISBnews)

dapwbnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dapwbnx