Trwa ładowanie...
d3ffthm
d3ffthm

Spółka zależna Wikany podpisała umowy przedwstępne zakupu nieruchomości za 11,5 mln euro

14.02. Warszawa (PAP) - Wikana Nieruchomości, spółka zależna Wikany, podpisała z Redevco Polska Gamma pakiet 9 umów przedwstępnych zakupu nieruchomości zabudowanych o łącznej...
Share
d3ffthm

14.02. Warszawa (PAP) - Wikana Nieruchomości, spółka zależna Wikany, podpisała z Redevco Polska Gamma pakiet 9 umów przedwstępnych zakupu nieruchomości zabudowanych o łącznej powierzchni gruntu 3,55 ha, za łączną kwotę 11,5 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie.

Wikana Nieruchomości reprezentuje jako komplementariusz spółkę Wikana Nieruchomości Sp. z o.o. Komerc S.K.A.

Spółki zobowiązały się zawrzeć umowy sprzedaży do końca marca 2012 roku.

d3ffthm

Na gruntach będących przedmiotem transakcji znajdują się budynki o łącznej powierzchni 15,2 tys. mkw. Nieruchomości zlokalizowane są w Gorzowie Wielkopolskim, Inowrocławiu, Kaliszu, Krakowie, Lesznie, Łodzi, Opolu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Radomiu.

Według kursu euro NBP na dzień zawarcia umów, wartość transakcji wynosi 48,2 mln zł.

Na kwotę zakupu składają się ceny nabycia praw użytkowania wieczystego gruntów (3,2 mln euro) i ceny nabycia budynków posadowionych na nieruchomościach (8,3 mln euro).

"W związku z zawarciem umów przedwstępnych Wikana Komerc przekazała Redevco odrębnie dla każdej z umów przedwstępnych zadatek (...) w łącznej kwocie 0,9 mln euro. Zgodnie z postanowieniami umów przedwstępnych, z chwilą zawarcia umów przyrzeczonych kwota zadatku zostanie zaliczona na poczet ceny nabycia" - napisano w komunikacie.

d3ffthm

"Wszystkie wskazane lokalizacje są wynajmowane przez najemcę, a nieruchomość położona w Gorzowie Wielkopolskim jest wynajmowana przez łącznie dwóch najemców na podstawie odrębnych umów najmu zawartych pomiędzy Redevco a tymi najemcami. Zgodnie z postanowieniami umów przedwstępnych z chwilą zawarcia umów przyrzeczonych Wikana Komerc wstąpi w miejsce Redevco w stosunek najmu wynikający z umów najmu" - podała Wikana.

Jednocześnie Wikana Komerc zobowiązała się, że nie wypowie żadnej z umów najmu. (PAP)

morb/ jtt/

d3ffthm

Podziel się opinią

Share
d3ffthm
d3ffthm