Trwa ładowanie...
d4iewvb

Spółki Groclinu sprzedały nieruchomości za 14,5 mln zł

Warszawa, 18.12.2015 (ISBnews) - Spółki zależne Groclinu sprzedały nieruchomości firmie Kollamat, podał Groclin. Wartość transakcji została ustalona na 14,5 mln zł netto.

Share
d4iewvb

"Zarząd Groclin (...) informuje, że w dniu 17 grudnia 2015 r. została podpisana pomiędzy spółkami zależnymi od emitenta tj. Groclin Service sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Soli i IGA Nowa Sól sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Soli a firmą Kollomat sp. z o.o. z siedzibą w Bolesławcu umowa przeniesienia prawa użytkowania wieczystego oraz przeniesienia własności nieruchomości, na mocy której zostały sprzedane nieruchomości i budynki zlokalizowane w Nowej Soli, których właścicielem są spółki córki emitenta, tj. IGA Nowa Sól Sp. z o. o. i Groclin Service Sp. z o.o. Wartość transakcji została ustalona na kwotę 14 500 tys. zł netto" - czytamy w komunikacie.

"Transakcja ta jest kolejnym krokiem w procesie restrukturyzacji prowadzącym do optymalnej ilości fabryk w Polsce (maksymalnie 2). Działalność operacyjna wraz z produkcją z Nowej Soli jest w trakcie przenoszenia do naszych fabryk zlokalizowanych na Ukrainie" - czytamy dalej.

W wyniku transakcji Groclin wzmacnia pozycję płynności finansowej oraz optymalizuje koszty operacyjne redukując je o kwotę blisko 2 mln zł począwszy od 2016 roku.

d4iewvb

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

(ISBnews)

d4iewvb

Podziel się opinią

Share
d4iewvb
d4iewvb