Trwa ładowanie...
d4bhb3e

Spór zbiorowy związkowców z zarządem Enea SA

Związkowcy weszli w spór zbiorowy z zarządem spółki Enea SA. Powodem sporu jest brak porozumienia w sprawie podwyżek płac w 2010 roku - poinformował w środę PAP Marek Boiński, działacz NSZZ Solidarność w Enei.

d4bhb3e
d4bhb3e

- Przy tak dużych zyskach, które firma wypracowała w 2010 roku, zaproponowane nam stawki podwyżek nie są satysfakcjonujące. Dlatego weszliśmy w spór zbiorowy z Zarządem spółki. W najbliższym czasie dojdzie do negocjacji w temacie podwyżek. - powiedział PAP Boiński.

Związkowcy spodziewali się podwyżek na poziomie 800 złotych na etat w przypadku Enea SA i 500 złotych w przypadku firmy Enea Operator, co byłoby podwyżką o około 10 proc.

Spółka nie komentuje działań związkowców. - Podaliśmy informacje o sporze inwestorom i na tym poprzestaniemy - powiedział w środę PAP rzecznik spółki Grzegorz Adamski.

Grupa Kapitałowa Enea produkuje i dystrybuuje energię elektryczną. W jej skład wchodzą Enea SA, Enea Operator SA i Elektrownia Kozienice.

d4bhb3e

Firma sprzedaje blisko 16 proc. energii elektrycznej wykorzystywanej w Polsce, a sieć dystrybucyjna obejmuje 20 proc. powierzchni kraju. Firma sprzedaje swoje usługi 2,3 mln odbiorców, w tym ponad 2,0 mln klientów indywidualnych oraz około 0,3 mln klientów biznesowych.

Przychody ze sprzedaży netto Grupy Kapitałowej ENEA wyniosły w 2010 r. ponad 7,8 miliarda złotych, a zysk netto wyniósł ponad 621 milionów złotych.

d4bhb3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bhb3e