Spotkanie prokuratora krajowego ws. reformy prokuratury (komunikat)

...

10.07. Warszawa (PAP) - Prokuratura Krajowa informuje:

Prokurator Krajowy Edward Zalewski spotkał się w dniu 9 lipca 2009 r. z Zarządem Stowarzyszenia Prokuratorów RP reprezentowanym przez Pana Cezarego Kiszkę, Panią Annę Sobieralską i Pana Krzysztofa Kijowskiego.

Podczas spotkania omawiane były kwestie związane z szeroko rozumianą reformą prokuratury.

Prokuratur Krajowy poinformował przedstawicieli Stowarzyszenia Prokuratorów RP o aktualnym stanie prac legislacyjnych nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o prokuraturze, zakładającym rozdzielenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, a także przedstawił stanowisko kierownictwa prokuratury w kwestii wprowadzania jednolitych zasad oceny pracy prokuratorów.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że koniecznym jest wprowadzenie okresowych ocen pracy prokuratorów, gdyż tylko i wyłącznie uczciwa, sprawiedliwa i merytoryczna ocena pracy prokuratora może stanowić podstawę awansu zawodowego prokuratora. Przedstawiciele Stowarzyszenia wyrazili chęć aktywnego włączenia się w opracowywanie szczegółowych zasad oceny pracy prokuratorów.

Na spotkaniu omawiane były także zagadnienia związane z wprowadzeniem nowego modelu wykonywania nadzoru służbowego w prokuraturze. Zgodzono się, że należy wprowadzić jasne zasady, które sprawią, iż nadzór służbowy będzie nadzorem realnym, opierającym się na ścisłej współpracy pomiędzy prokuratorem prokuratora referenta postępowania i prokuratora nadzorującego.

Nadto Prokurator Krajowy przedstawił przedstawicielom Stowarzyszenia założenia, dotyczące dalszej informatyzacji prokuratur. Zarówno Prokurator Krajowy, jak też przedstawiciele Stowarzyszenia Prokuratorów RP wyrazili chęć współdziałania w wypracowywaniu szczegółowych rozwiązań, dotyczących przyszłego funkcjonowania prokuratury w Polsce.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)