Trwa ładowanie...
d2wcn1r
leki

Sprawdź apteczkę. Popularny lek wycofany ze sprzedaży

Lakcid, środek profilaktyczny stosowany przy antybiotykoterapii, ma być wycofany ze sprzedaży na terenie całego kraju. To decyzja Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja została podjęta na podstawie badań, które przeprowadził Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.
Decyzja została podjęta na podstawie badań, które przeprowadził Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d2wcn1r

Decyzja została podjęta na podstawie badań, które przeprowadził Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny. Wykazało ono, że próbka produktu leczniczego jest niezgodna ze specyfikacją w zakresie parametru określającego liczbę CFU pałeczek kwasu mlekowego.

Zobacz także: Ostatnie dni pigułki "dzień po" bez recepty. Czy ustawiają się po nią kolejki?

d2wcn1r

Dokładnie chodzi o proszek do sporządzania zawiesiny doustnej, min. 2 mld CFU pałeczek Lactobacillus rhamnosuso o numerze serii 019616 i dacie ważności 02.2018.

W reakcji na decyzję GIF, producent leku podkreśla, że odchylenia dotyczą tylko jednej serii leku, w pozostałych nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Poza tym w przesłanym do nas oświadczeniu BIOMED-LUBLIN zapewnia, że "prowadzi działania, mające na celu ustalenie czynników, które mogły wpłynąć na odchylenia, w tym niezależnych od producenta, jak np. transport czy przechowywanie".

Lakcid jest stosowany przy antybiotykoterapii, dla utrzymania prawidłowego składu mikroflory jelitowej.

Podziel się opinią

Share

d2wcn1r

d2wcn1r
d2wcn1r